https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

28-latek spod Torunia prowadził tira i wyprzedzał radiowóz pod wpływem narkotyków. Zatrzymali go policjanci z Golubia-Dobrzynia

Karolina Rokitnicka
Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę tira. Mężczyzna w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych wyprzedzał radiowóz i stwarzał zagrożenie na drodze. Okazało się, że mieszkaniec powiatu toruńskiego posiadał narkotyki, a także był pod ich wpływem
Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę tira. Mężczyzna w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych wyprzedzał radiowóz i stwarzał zagrożenie na drodze. Okazało się, że mieszkaniec powiatu toruńskiego posiadał narkotyki, a także był pod ich wpływem KPP
Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę tira. Mężczyzna w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych wyprzedzał radiowóz i stwarzał zagrożenie na drodze. Okazało się, że mieszkaniec powiatu toruńskiego posiadał narkotyki, a także był pod ich wpływem.

Zobacz wideo: Spis powszechny w 2021 roku będzie możliwy online

We wtorek 23 lutego policjanci z KPP w Golubiu-Dobrzyniu patrolujący drogę krajową nr 15 zwrócili uwagę na kierowcę ciągnika siodłowego z naczepą. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych spowodowanych silnym zamgleniem, podjął manewr wyprzedzania radiowozu oraz pojazdów poprzedzających radiowóz, zmuszając tym samym jadącego z naprzeciwka kierowcę osobówki do zjazdu na pobocze.
  

- Policjanci, widząc zagrożenie jakie stylem jazdy stwarza kierowca oraz nie tracąc go z pola widzenia, użyli sygnałów i udali się za nim, zatrzymując w miejscowości Elzanowo gm. Kowalewo Pomorskie. W trakcie kontroli drogowej, policjanci znaleźli w kabinie pojazdu słoik z zawartości suszu roślinnego. Wstępne badania narkotestem wykazały, że 28-latek posiadał marihuanę. Dodatkowo policjanci, mając przypuszczenie, że mężczyzna może być pod wpływem substancji psychoaktywnych, poddali kierowcę badaniu na zawartość zakazanych substancji w organizmie. Wstępne badania wykazały, że jest on pod wpływem marihuany. Dlatego od 22-latka, w toku dalszych czynności pobrano krew do badań – informuje asp. szt. Małgorzata Lipińska z KPP w Golubiu-Dobrzyniu.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

28-latek spod Torunia usłyszał w środę 24 lutego zarzut posiadania narkotyków. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara wysokiej grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz areszt.

- Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą wstępne wyniki, wówczas usłyszy dodatkowy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających – wyjaśnia asp. szt. Małgorzata Lipińska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska