Jej siedzibą został budynek SP nr 42 przy ul. 11 Listopada 4. Szkoła otworzyła 5 klas o profilu ogólnym i w pierwszym roku funkcjonowania przyjęła 207 uczniów.
Rok 1976 przyniósł młodej placówce chrzciny - od czerwca szkoła nosiła już imię Janusza Kusocińskiego. - Wielu rodziców przywiązuje wagę do znaczenia imion, które wybierają dla swoich dzieci. Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że to wybrane dla "Siódemki" zdeterminowało jej działalność na kolejne lata. Szkoła wypuściła ze swoich murów wielu znakomitych sportowców, zdobywała najwyższe laury w młodzieżowych zawodach sportowych. Do dziś uczniowie tej szkoły złożyli na ręce trzech dotychczasowych dyrektorów ponad 600 medali w szlachetnych barwach - opowiada Aneta Plewa, nauczycielka historii w VII LO.
"Siódemka" jednak nie tyko sportem stoi. Uczniowie i nauczyciele błyskawicznie reagują na potrzeby ludzi potrzebujących organizując różnorodne akcje charytatywne i biorąc udział w akcjach ogólnopolskich, np. Pieluszkomanii czy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Poza tym w jesienny pejzaż miasta wpisał się już niepodległościowy festyn i Święto Ulicy 11 Listopada, których głównym celem jest upamiętnianie kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
16 listopada szkoła świętowała swój jubileusz. O godz. 10.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego odprawiona została msza św. w intencji szkoły. Po niej odbyła się oficjalna gala w Kinoteatrze przy ul. Dwernickiego 1. Później był czas na spotkania w VII LO (m.in. kawa z wychowawcami, kronika filmowa), a o godz. 20.00 - Bal Absolwenta w Hotelu City.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Czytaj e-wydanie »