
Co wpływa na ostateczną decyzję o wyprowadzce?
Rozważając zmianę miejsca zamieszkania, bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak: lokalizacja, zanieczyszczenie powietrza, znajomość miasta czy jego walory estetyczne. Na pierwszym miejscu stawiamy rodzinę i odległość od miejsca zamieszkania.
– Kandydaci, decydując się na przeprowadzkę z całą rodziną, często uzależniają ostateczną decyzję o podjęciu zatrudnienia w nowym miejscu od tego, czy ich partner również będzie mógł liczyć na atrakcyjne oferty pracy. Czasami kandydaci decydują się na pracę w nowym miejscu z możliwością powrotów na weekendy do domu – komentuje Klaudia Zaorska, Associate Consultant w HRK S.A.

7. Łódź
4% pracowników z sektora SSC/BPO wybrałoby Łódź
Najmniejsze zainteresowanie wśród pracowników firm z sektora SSC/BPO wzbudza Łódź. Zaledwie 4% badanych mogłoby przeprowadzić się do tego miasta ze względu na atrakcyjną ofertę pracy. Wśród pracowników pokutuje przekonanie, że Łódź nie jest atrakcyjna wizualnie, możliwości rozwoju zawodowego są tutaj niewielkie, a zarobki – niskie.
Szukasz pracy w Łodzi? Sprawdź aktualne oferty>>> lub pobierz aplikację Gratki

6% pracowników z sektora SSC/BPO wybrałoby Katowice
Osoby pracujące w korporacjach niechętnie przeprowadziliby się do Katowic. 25% respondentów wskazuje na zanieczyszczone powietrze. Kolejny czynnik blokujący stanowi duża odległość od domu.
Szukasz pracy w Katowicach? Sprawdź aktualne oferty>>> lub pobierz aplikację Gratki

5. Poznań
7% pracowników z sektora SSC/BPO wybrałoby Poznań
Zaledwie 7% ankietowanych mogłoby przeprowadzić się do Poznania. Pracownicy są przekonani, że w tym mieście mają ograniczone możliwości rozwoju zawodowego. Uważają także, że w stolicy Wielkopolski nie ma co liczyć na wysokie zarobki. 1/5 badanych nie rozważa przeprowadzki do Poznania, ponieważ go nie zna. Oliwy do ognia dolewa duża odległość od domu.
Szukasz pracy w Poznaniu? Sprawdź aktualne oferty>>> lub pobierz aplikację Gratki