Agnieszka Radwańska w 2. rundzie

(frel)
Polski tenis po raz pierwszy w historii może zapisać do kroniki zwycięstwo w turnieju olimpijskim.

Któż inny mógł to sprawić, jak nie nasza gwiazda nr 1 Agnieszka Radwańska.

Pierwotnie miała wyjść na kort w niedzielę, lecz rozegranie meczu uniemożliwił deszcz. Udało się go rozegrać w poniedziałek i wydawało się, że mecz rozstawionej z nr 8 19-letniej Polki z rówieśniczką z Tajwanu (71. miejsce na świecie) Yung-Jan Chan będzie łatwy.

Radwańska wygrała bez żadnego problemu pierwszego seta 6:1, będąc lepszą w każdym elemencie. W drugim zaczęły się problemy. Polka przegrywała już 1:5, ale po raz kolejny pokazała, że uwielbia trudne sytuacje. Zaczęła mozolnie odrabiać straty, obroniła cztery piłki setowe, doprowadziła do tie breaka, który wygrała 8-6 i cały mecz w 2 setach.

Przed starszą z sióstr Radwańskich żaden polski tenisista nie osiągnął 2. rundy w turnieju olimpijskim. Na poprzednich igrzyskach w Atenach, w 1. rundzie odpadł debel Fyrstenberg - Matkowski.

Kolejną rywalką Polki będzie 28-letnia Włoszka Schiavone (26. na świecie), która wyeliminowała Amanmuradovą (Uzbekistan) 6:4, 6:2. Po wycofaniu się liderki światowego rankingu - Serbki Ivanović, w przypadku pokonania Schiavone, Radwańska może spotkać się ze Zwonariewą lub Schnyder. Wystąpi jeszcze w deblu z Martą Domachowską, która zakończyła udział na 1. rundzie. Ich pierwszymi przeciwniczkami będą Ukrainki, siostry Bondarenko. Do boju ruszą też Fyrstenberg z Matkowskim, którzy na początek zmierzą się z Chińczykami Yu i Zeng oraz drugi polski debel kobiet - Klaudia Jans i Alicja Rosolska (z Amerykankami Davenport i Huber).