W powiecie aleksandrowskim do naszej akcji włączyły się: starostwo powiatowe, miasta Aleksandrów Kujawski i Nieszawa oraz gminy: Bądkowo, Raciążek i Waganiec. Na konferencji w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku pojawiły się grupy uczniów i nauczycieli ze szkół na terenie wymienionych pięciu gmin, a także wicestarosta Wojciech Marjański i Wiesława Słowińska, wójt gm. Raciążek, by bliżej przyjrzeć się problemowi dopalaczy.
Prelegentami byli lek. med. Ewa Jankowska, pediatra i dyrektorka Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Aleksandrowie Kujawskim, podinsp. Adam Kumkowski i asp. sztab. Tomasz Trybuszewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Paweł Szopiński z Polskiego Towarzystwa Zwalczania narkomanii.
Uczestnicy konferencji dowiedzieli się, że ubiegłoroczne badania prowadzone w województwie kujawsko-pomorskim wykazały, że przynajmniej jeden raz kontakt z dopalaczami miało 25 procent uczniów i uczennic III klas gimnazjum i aż 43 procent II klas szkół ponadgimnazjalnych.
ZOBACZ: Tyle zarabiają Polacy za granicą [STAWKI]
Mówiono o skutkach używania dopalaczy, warunkach, w jakich one powstają, o konsekwencjach prawnych posiadania narkotyków i profilaktyce. Były filmy i przeźrocza, a na koniec występ zespołu folklorystycznego aleksandrowskiego ZS nr 1.
Więcej o tym w jutrzejszym papierowym wydaniu Pomorskiej na stronie ciechocińsko-aleksandrowskiej.