
Akcja strażaków z regionu. Na Wiśle wywróciła się łódka z dwoma wędkarzami
Jak podali w poniedziałek około południa strażacy, na Wiśle, na wysokości miejscowości Dobiegniewo/Dobrzyń nad Wisłą (w pow. lipnowskim) wywróciła się łódka z dwoma wędkarzami.
Czytaj więcej o zdarzeniu na kolejnych slajdach --->
Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?

Akcja strażaków z regionu. Na Wiśle wywróciła się łódka z dwoma wędkarzami
Jeden z nich dopłynął do brzegu, ktoś dowiózł go do komisariatu i tam zgłosił policji, że drugi został przy łódce wywróconej do góry dnem.
Zgłoszenie strażacy otrzymali o godz. 11.05. Na Wiśle pracowało pięć jednostek pływających (OSP Wielgie, OSP Dobrzyń nad Wisłą, IRG nr 1 z Włocławka, Włocławski WOPR i łódź policyjna z Włocławka).

Akcja strażaków z regionu. Na Wiśle wywróciła się łódka z dwoma wędkarzami
- Jesteśmy na miejscu. Pięć łodzi jest na wodzie. Są różne informacje co do miejsca gdzie może znajdować się łódź. Wędkarz jest cały czas poszukiwany - mówił nam będący na miejscu bryg. Jerzy Frydrych z KP PSP Lipno.

Akcja strażaków z regionu. Na Wiśle wywróciła się łódka z dwoma wędkarzami
Jak wyjaśniał nam chwilę po godz. 13. bryg. Jerzy Frydrych z KP PSP Lipno, który cały czas jest na miejscu akcji: - Łódź nabrała wody, dryfowała pod wodą. Strażak zauważył ją z góry - ze skarpy, bo była trudno widoczna z poziomu wody. Wędkarza znaleziono bezpośrednio przy łodzi. Jest on w karetce. Cały czas trwa jego reanimacja.
Ok. godz. 13.30, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży w Toruniu podała, że "po długotrwałej reanimacji nie udało się podnieść temperatury ciała i zdecydowano zabrać mężczyznę do szpitala".
O godz. 16 , podkom. Małgorzata Małkińska z KPP Lipno, potwierdziła informację, że mężczyzna zmarł.