Aneta Stankiewicz wygrała finałowe zawody strzeleckiego Pucharu Świata!

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Aneta Stankiewicz wygrała w stolicy Kataru Dausze finałowe zawody strzeleckiego Pucharu Świata w karabinie pneumatycznym na 10 metrów. Druga była Chinka Zhilin Wang, a trzecia Dunka Jeanette Hegg Duestad.

Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz zgromadziła 253,3 pkt i wyprzedziła Duestad - 230,2 i Huang - 209,2. Kolejne miejsca zajęły Yuting Huang (Chiny) - 209,2, Oceanne Muller (Francja) 188,5, Jiayu Han (Chiny) 167,1, Elavenil Valarivan (Indie) 146,0 oraz Mary Carolynn Tucker (USA) 124,9. Do finału cyklu zakwalifikowało się 16 zawodniczek.

Stankiewicz w dotychczasowej karierze dziesięciokrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata, wcześniej jednak tylko raz udało jej się ukończyć zmagania na pierwszej pozycji (Delhi w 2021). Ma także na koncie złoto i brąz mistrzostw Europy, obydwa krążki uzyskała jednak w rywalizacji drużynowej.

Wśród mężczyzn w tej samej konkurencji finał PŚ wygrał Węgier Zalan Pekler - 251,2 dystansując Serba Lazara Kovacevica - 249,4 oraz Czecha Jina Privratsky'ego - 229,5. Startowało 15 zawodników.

We wtorek w finale pistoletu pneumatycznego na 10 metrów, szóste miejsce zajęła koleżanka klubowa Stankiewicz, Klaudia Breś. Z kolei w czwartek o zwycięstwo w konkurencji trap powalczy Sandra Bernal, która prowadzi po pierwszym dniu kwalifikacji.

W stolicy Kataru wystartuje także Oskar Miliwek, który w piątek rywalizował będzie w konkurencji pistolet szybkostrzelny 25 m.

Finałowe zawody strzeleckiego Pucharu Świata w Dausze potrwają do 25 listopada.