Anna Fajkowska z Bydgoszczy zdobyła dwa medale mistrzostw...

  Anna Fajkowska z Bydgoszczy zdobyła dwa medale mistrzostw Europy w karate shotokan

  (as)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Anna Fajkowska ze srebrnym medalem i pucharem za tytuł wicemistrzyni Europy w karate shotokan.

  Anna Fajkowska ze srebrnym medalem i pucharem za tytuł wicemistrzyni Europy w karate shotokan. ©archiwum

  Świetny występ zanotowała reprezentacja Polski i zawodniczka Anna Fajkowska z Bydgoszczy podczas mistrzostw Europy w karate shotokan, które odbyły się w Belgradzie w Serbii.
  Anna Fajkowska ze srebrnym medalem i pucharem za tytuł wicemistrzyni Europy w karate shotokan.

  Anna Fajkowska ze srebrnym medalem i pucharem za tytuł wicemistrzyni Europy w karate shotokan. ©archiwum

  Polacy wywalczyli 3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych medali, zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.
  W mistrzostwach Starego Kontynentu startowało ponad 400 zawodników z 22 państw. Wśród kadrowiczów były dwie zawodniczki klubu Bushi-do Bydgoszcz: Anna Fajkowska i Sandra Zagrabska. Najlepiej wśród seniorów i seniorek zaprezentowała się kolejny raz Anna Fajkowska, zdobywając dwa medale. Srebrny wywalczyła w kumite indywidualnym i złoty w kumite drużynowym z koleżankami Kamilą Warda (Olimp Łódź), Justyną Paczkowską (Bodaikan Szczecin) i Justyną Gradowską (Kumade Łódź).

  Ania, poza jedną walką w finale indywidualnym, gdzie uległa przez wskazanie, wszystkie pozostałe walki indywidualne i w drużynie wygrała przed czasem i jako kapitan drużyny doprowadziła ją do zwycięstwa.

  Warto pokreślić, że formuła walk w shotokanie jest bardzo trudna, ponieważ - poza podziałem na płeć - nie ma podziału na wagi (jedna kategoria open) oraz nie ma repasaży, co oznacza, że jak się przegra walkę, to automatycznie odpada się z turnieju. W jednej konkurencji startuje zresztą od 50 do 80 zawodników.

  Fajkowska jest aktualnie najbardziej utytułowaną zawodniczką w Polsce, mającą już na swoim koncie tytuły mistrzyni Europy i świata w karate shotokan, jak również jako jedyna wśród kobiet i mężczyzn zdobywa medale na mistrzostwach Europy w karate WKF. Druga reprezentantka bydgoskiego klubu Sandra Zagrabska, niestety, odpadła w walkach eliminacyjnych. Zabrakło trochę szczęścia i doświadczenia, które zapewne przyjdzie z czasem.

  Trenerem klubowym zawodniczek, jak i trenerem kadry Polski seniorek jest Piotr Gołębiewski (5 dan), jednocześnie główny trener i prezes klubu Bushi-do Bydgoszcz.


  Czytaj e-wydanie »
  Lokalny portal przedsiębiorców

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy