Arabia Saudyjska bez szans! Drugie zwycięstwo futsalowej reprezentacji Polski

Łukasz Konstanty
Reprezentacja Polski w futsalu pokonała Arabię Saudyjską 11:0 (4:0) w towarzyskim meczu w Kołobrzegu. To drugi triumf Biało-Czerwonych z tym rywalem - dwa dni wcześniej w Koszalinie Polacy zwyciężyli 4:1.

Biało-Czerwoni przygotowują się do meczów barażowych

Sparingi były elementem przygotowań Biało-Czerwonych do kwietniowych baraży z Chorwacją, których stawką będzie awans do mistrzostw świata. Polacy mają za sobą dwie rundy eliminacji grupowych.

Drużyna trenera Błażeja Korczyńskiego będzie gospodarzem pierwszego spotkania barażowego. W drugiej parze Holendrzy zagrają z Finami. Zwycięzcy uzupełnią stawkę 24 uczestników turnieju w Uzbekistanie.

Europę będzie w mundialu reprezentować siedem zespołów. Bezpośredni awans uzyskały: Francja, Kazachstan, Portugalia, Hiszpania i Ukraina. Finały MŚ rozegrane zostaną w dniach 14 września - 6 października. Gospodarze mistrzostw mają zapewniony udział.

Dominacja reprezentacji Polski

O ile w piątkowym spotkaniu rozgrywanym w Koszalinie nasza reprezentacja nie była przesadnie skuteczna, do przerwy prowadziła tylko 1:0, a potem długo utrzymywał się rezultat 2:1, to w niedzielnej potyczce nie pozostawiła żadnych wątpliwości, który zespół jest lepszy i bardziej zasługuje na zwycięstwo.

Już do przerwy Biało-Czerwoni prowadzili 4:0, prawdziwy popis strzelecki urządzili sobie jednak dopiero po przerwie, kiedy to sześciokrotnie posyłali piłkę do bramki (do tego padła bramka samobójcza). Na listę strzelców wpisał się nawet bramkarz Bartłomiej Nawrat, który ustalił wynik sparingu, a dla którego bynajmniej nie była to premierowa bramka w kadrze. Najskuteczniejszy w polskiej ekipie był Michał Marek, autor trzech trafień.

Polska - Arabia Saudyjska 11:0 (4:0)
Bramki: Michał Marek trzy (7, 11, 15),Sebastian Szadurski dwie (6, 35), Michał Kubik dwie (28, 35), Jakub Raszkowski dwie (33, 39), Nawaf Al-Arwan (30-samobójcza), Bartłomiej Nawrat (40).

Polska: Bartłomiej Nawrat, Michał Kałuża – Michał Kubik, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Tomasz Kriezel oraz Mateusz Madziąg, Piotr Skiepko, Kacper Sendlewski, Paweł Kaniewski, Mateusz Mrowiec, Michał Marek, Jakub Raszkowski.