Spis treści
Zobaczcie, jak prezentowały się miasta w Kujawsko-Pomorskiem przed wojną i w czasach PRL. Na zdjęciach widać jak wyglądały ulice, domy, punkty handlowe i usługowe, fabryki, rynki, jak ubierali się mieszkańcy regionu.
Historia miast z Kujawsko-Pomorskiego
Są zdjęcia z największych miast, jak Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, ale także z małych miasteczek z regionu.
Na fotografiach można zobaczyć co dawniej znajdowało się w konkretnych budynkach - hotele, restauracje, składy kolonialne, sklepy, drukarnie, zakłady fryzjerskie. Widać także obiekty, których dziś już nie ma. Archiwalne zdjęcia miast w Kujawsko-Pomorskiem zobaczysz w poniższej galerii.
Uzdrowiska w Kujawsko-Pomorskiem na starych zdjęciach
Dzięki zdjęciom z archiwum możemy zobaczyć m.in. jak zmieniły się uzdrowiska w regionie - Ciechocinek i Inowrocław. Są zdjęcia przedwojenne, ale też z czasów PRL-u. Pokazują jaką miały ofertę popularne w całym kraju miasta, jak wyglądały imprezy kulturalne, baza noclegowa czy rekreacyjna. Tężnie, fontanny, muszle koncertowe, parki, zabytkowe budynki czy baseny - to tylko część miejsc uwiecznionych na zdjęciach. Niektóre nadal funkcjonują. Są też takie, po których zostały tylko wspomnienia i zdjęcia, np. termalno-solankowy basen w Ciechocinku. Rozwój budownictwa sanatoryjnego przypada na okres PRL. Do roku 1989 w Ciechocinku zbudowano 5 szpitali uzdrowiskowych, 21 sanatoriów, prewentorium oraz dom wczasów leczniczych.
Czytaj w serwisie
Takimi samochodami jeździli nasi ojcowie i dziadkowie Zobacz auta królujące na polskich drogach w czasach PRL
Do tych dworków i pałaców można wejść Te zabytki są ogólnodostępne. Działają w nich restauracje, muzea, szkoły, hotele, biblioteki, sklepy, sanatoria
