Atletico Madryt wygrało Ligę Europejską!

(emka)
Dwa gole Falcao i jeden Diego zapewniły ekipie ze stolicy Hiszpanii zwycięstwo w finale piłkarskiej Ligi Europejskiej. W hiszpańskiej rozgrywce w Bukareszcie Atletico pokonało w środę 3:0 Athletic Bilbao.

Wynik finału w Bukareszcie otwarty został już w 7 minucie. Diego podał prostopadle do Falcao, który w polu karnym rywala oszukał Amorebietę i pięknym uderzeniem w okienko nie dał szans Iraizozowi. W 34. minucie świetnie dysponowany w środę Kolumbijczyk podwyższył na 2:0. Napastnik z Madrytu ponownie zatańczył w polu karnym Basków, położył obrońców i po raz drugi nie dał szans bramkarzowi rywali. Falcao z 12 bramkami został królem strzelców tegorocznej edycji Ligi Europejskiej. Dzieła zniszczenia zespołu z Bilbao dokończył w 85. minucie Diego.

Atletico powtórzyło sukces z 2010 roku. Wówczas w Hamburgu pokonało 2:1 po dogrywce londyńskie Fulham. A do tegorocznego finału w Bukareszcie dotarło po... 11 zwycięstwach z rzędu. Ostatnią porażkę (0:2) w rozgrywkach drużyna ze stolicy Hiszpanii poniosła 20 października z Udinese w fazie grupowej.

Atletico Madryt - Athletic Bilbao 3:0 (2:0). Bramki: Falcao 2 (7, 34), Diego (85).