Atom Trefl Sopot ponownie wygrał w Bydgoszczy [zdjęcia]

(STYK)
Pałacanki tym razem nie miały powodów do radości.
Pałacanki tym razem nie miały powodów do radości. Jarosław Pruss
Atom Trefl Sopot znów kolejny okazał się lepszy od mniej doświadczonego zespołu Pałacu. Dziś zwyciężył w Bydgoszczy bez straty seta.

Pałac Bydgoszcz-Atom Trefl Sopot

Pałac Bydgoszcz przegrał z Atomem Treflem Sopot w rozgrywkach PlusLigi Kobiet. Także w ćwierćfinałowym meczu Enea Pucharu Polski nie był faworytem.

Wiadomości siatkarskie z regionu

W pierwszym secie podopieczne Rafała Gąsiora postawiły się jednak wyżej notowanym rywalkom. Mimo że na obu przerwach technicznych przegrywały różnicą 4 punktów, to zdołały doprowadzić do wyrównania (11:11), a także zbliżyć się na "oczko" (19:20). W decydujących momentach w ataku myliła się jednak Adlum Maywelis Martinez.

W drugiej partii na parkiecie dominowały już tylko przyjezdne. Siatkarki Pałacu miały ogromne problemy z przyjęciem, co wpływało również na bardzo czytelne rozegranie bydgoskiego zespołu. Siatkarki Aleksandra Chiappiniego miały więc okazję do popisywania się swoimi umiejętnościami.
Początek trzeciego seta był udany w wykonaniu pałacanek. Skutecznie atakowały Martinez i Patrycja Polak, "asa" zaserwowała Magdalena Mazurek i było 5:2. Następnie jednak sopocianki zdołały doprowadzić do remisu (6:6). Pałacanki, po ataku Zuzanny Czyżnielewskiej, ponownie prowadziły na pierwszej przerwie technicznej, ale następnie rywalki wróciły do "swojej gry".

Pałac Bydgoszcz - Atom Trefl Sopot 0:3 (22:25. 13:25, 21:25)
PAŁAC: Martinez, Mazurek, Polak, Czyżnielewska, Sosnowska, Ziemcowa, Kuehn-Jarek (libero) oraz Szostak, Krzywicka, Grejman, Biedziak, Mucha.
ATOM: Tokarska, Glass, Ssuschke-Voigt, Hodge, Sieczka, Kożuch, Maj (libero) oraz Saad, Świeniewicz, Konieczna, Bełcik.