OnlyBio Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź. Urwały tylko jednego seta [zdjęcia]

zm
OnlyBio Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 1:3
OnlyBio Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 1:3 Dariusz Bloch
Siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz przegrały w swojej hali z Budowlanymi Łódź 1:3.

Siatkarki OnlyBio Pałacu dobrze radziły sobie od początku sezonu i w piątkowym meczu liczyły na zwycięstwo i utrzymanie czwartego miejsca w tabeli. Mierzyły się z drużyną nieco niżej sklasyfikowaną, ale o podobnym chyba potencjale.

Walka o każdy punkt była zacięta od pierwszej piłki, ale skuteczniej i z większym opanowaniem pierwszego seta grały przyjezdne. Ekipa Budowlanych dość szybko objęła kilkupunktowe prowadzenie, a bydgoszczankom ciężko było się przebić i straciły tę odsłonę.

Druga była zdecydowanie bardziej wyrównana (4:4, 8:8), a pałacanki - po ataku Moniki Gałkowskiej - wyszły nawet na prowadzenie (12:11). Rywalki nie dawały im jednak odetchnąć i wykorzystywały każdy błąd miejscowych. Od stanu 16:16 siatkarki Pałacu przycisnęły - m.in. dzięki skuteczności Gałkowskiej - odskoczyły na kilka punktów i wyrównały stan meczu.

Wydawało się, że bydgoskie zawodniczki pójdą za ciosem, bo lepiej zaczęły kolejną odsłonę. Ekipa Budowlanych zatrzymała jednak najskuteczniejszą z miejscowych zawodniczek i znów mieliśmy zaciętą grę punkt za punkt. I w tej grze pałacanki nieco się pogubiły, bo nagle "stanęły", a punktowa seria łodzianek dała im kolejnego wygranego seta. I to przyjezdne już do końca tego spotkania - głównie za sprawą świetnie spisującej się Moniki Fedusio - rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść, wygrywając również czwartą partię.

ONLYBIO PAŁAC BYDGOSZCZ - GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ 1:3
Sety: 17:25, 25:21, 16:25, 20:25
PAŁAC: Gałkowska 27, Bałdyga 2, Różyńska 6, Lewandowska 10, Żurowska 9, Nowakowska 10, Witkowska (libero) oraz Łyszkiewicz 3, Mazurek
BUDOWLANI: Durul 20, Fedusio 28, Polak, Kazała 10, Lisiak 8 , Sobolska 9, Łysiak (libero) oraz Kędziora, Kąkol, Gawlak, Łazowska

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani