Awans Lidera Włocławek przed terminem! [wideo]

Grzegorz Oleradzki
Lider Włocławek - Sparta Janowiec Wlkp.
Lider Włocławek - Sparta Janowiec Wlkp. Wojciech Alabrudziński
Po zwycięstwie ze Spartą, przy przegranej GKS, piłkarze Lidera Włocławek wywalczyli awans do 4. ligi. Bliski celu jest również Kujawiak.

Włocławianie chcieli aby niedzielne spotkanie rozpoczęło się nieco później, niż zaplanowany na godzinę 17 mecz w Kowalu jednak z różnych przyczyn pomysłu nie udało się zrealizować.

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że zakończy się on tak wysokim wynikiem. Różnica 9. goli to rekord sezonu w grupie.
W początkowych minutach zaatakowali goście marnując kilka sytuacji. Później kilkakrotnie idealnych szans nie wykorzystali gospodarze i wszystko wskazywało, że w pierwszej połowie goli nie będzie. Sytuacja zmieniła się w ostatniej minucie regulaminowego czasu. Po stracie piłki w środku obrońca gości faulował w polu karnym a jedenastkę pewnie wykorzystał Tomasz Szablewski. W następnej akcji gapiostwo obrońców Sparty wykorzystał Michał Łazarski.

Pierwszą akcję drugiej połowy celnym strzałem zakończył Bartosz Czaplicki i jasnym było, że Lider przegrać nie może. Goście wyraźnie osłabli i włocławianie nie mieli problemów z kolejnymi trafieniami. Zwycięstwo mogło być wyższe lecz gościom sprzyjało szczęście (słupek, poprzeczka).

Bezpośrednio po meczu liczna grupa włocławian wybrało się do Kowala. Derbowy pojedynek Kujawiaka z GKS Baruchowo w pierwszej połowie przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy stworzyli kilka sytuacji, z których jedną wykorzystał Śmigiel. Po zmianie stron inicjatywę stopniowo przejmowali goście. Nie potrafili jednak sforsować najlepszej defensywy ligi. W końcówce baruchowianie atakowali frontalnie, a kontrę na drugiego gola dla Kujawiaka zamienił Shvets. Podobnie i w tej samej minucie uczynił to w jesienią.

Wygrana Kujawiaka wywołała radość włocławskiej grupy. - Mamy więcej czasu na przygotowania organizacyjne - powiedział Piotr Kwiatkowski, prezes Lidera. - Mam nadzieję, że uda się pomyślnie zakończyć rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Chcemy rozgrywki zakończyć na pierwszym miejscu i nie ma mowy o taryfie ulgowej dla rywali w kolejnych meczach.

Lider Włocławek - Sparta Janowiec Wielkopolski 9:0.

Cieszą się kibice w Kowalu, bowiem od powrotu do 4. ligi dzieli ich jedna wygrana. - Szansy nie możemy zmarnować - powiedział Grzegorz Szefler, prezes Kujawiaka. - W pozostałych spotkaniach walczyć będziemy o wygraną. Gdy awansujemy postaramy się aby nie była to przygoda na sezon.

Radziejowianie w derbowym pojedynku wykorzystali zmęczenie zespołu piotrkowskiego. Wisła w meczu z Dębem przeważała od początku. Niespodzianką jest remis Zdroju w Gębicach z Notecią. Punkt w dodatkowym czasie uratował Majchrzak. W Lubanie LTP prowadziło 2:0, aby po przerwie roztrwonić przewagę. W doliczonym czasie Różański wykorzystał rzut z autu Jarosława Kuczkowskiego.