Nie trzeba wcale dodatkowo okrywać się kocem. Na rynku bowiem pojawiła się nowa pianka montażowo-uszczelniająca, która znakomicie nadaje się do takich właśnie awarii. A właściwie jest to już stara pianka Tytana, tyle że teraz w wersji zimowej. Ma bardzo wysoką wydajność (135 % wydajności zwykłych pian), a jednocześnie jest odporna na powstawanie grzybów i pleśni. Ponadto nie wypacza profili, a jednocześnie można nią operować nawet w temperaturze minus 10 stopni C.
Szczeliny o szerokości do 5 cm wypełnia się pianą w 50% ich głębokości - pianka powiększa swoją objętość po nałożeniu. Szczeliny szersze niż 5 cm wypełniamy stopniowo warstwami, a każdą z warstw zwilżamy wodą. Nadmiar piany usuwamy mechanicznie dopiero po całkowitym utwardzeniu. Wtedy też należy piankę zabezpieczyć przed działaniem promieni UV pokrywając farbą, silikonem, tynkiem, akrylem lub innymi materiałami zabezpieczającymi.
Niewątpliwą zaletą piany dla zastosowań domowych jest jej dostępność aż w sześciu pojemnościach. A najmniejsza dostępna puszka o pojemności 300ml ma ogromną wydajność.
Pianka na każdą okazję?
Do czego można wykorzystać wspomnianą piankę?
Można z nią osadzać drzwi i okna, izolować cieplnie sieci wodne, kanalizacyjne i centralnego ogrzewania, a także dachy i stropodachy, wypełniać szczeliny między płytami styropianowymi przy ocieplaniu budynków.
Pianą tą można też kleić i izolować panele ścienne, blachy faliste, dachówki itp.
Jak należy pianki używać? Podłoże, na które nanosić będziemy piankę musi być czyste i wolne od lodu i szronu. Dla lepszej przyczepności zwilżamy je wodą.
Puszką należy intensywnie wstrząsać przez około 30 sekund, a następnie zdjąć kołpak ochronny i przymocować dyszę dozującą. W tym momencie piana jest już gotowa do użycia.
Plaster na balkon
Pianka znakomicie nadaje się również do naprawy balkonu. Na przykład wtedy, gdy pojawi się szczelina pomiędzy posadzką balkonu, a ścianą budynku.
Jeżeli szczelina jest duża, do jej wypełnienia powinniśmy użyć sznura dylatacyjnego. Dopiero potem szczelinę wypełniamy pianką. Pamiętajmy jednak, by przed wypełnieniem szczelinę dokładnie oczyścić i odtłuścić jej powierzchnię.
Aby otrzymana spoina była równa krawędzie zabezpieczamy taśmą malarską, którą usuwamy zaraz po wygładzeniu powierzchni.
