Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Azotan amonu spowodował wybuch w Bejrucie. Substancja jest przechowywana we Włocławku

Joanna Chrzanowska
Joanna Chrzanowska
Saletra amonowa jest składowana we Włocławku, w procesie produkcji wykorzystuje ją Anwil SA
Saletra amonowa jest składowana we Włocławku, w procesie produkcji wykorzystuje ją Anwil SA fot. Wojciech Alabrudziński
Saletra amonowa wykorzystywana jest do produkcji nawozów przez Anwil SA we Włocławku. Firma zapewnia, że substancja jest składowana w jak najbezpieczniejszy sposób.

W portfolio produktowym Anwilu SA znajdują się takie nawozy azotowe, jak saletra amonowa oraz saletrzak (CANWIL S z siarką oraz CANWIL z magnezem).

Ile ton saletry amonu może znajdować się we Włocławku?

Ile ton substancji może znajdować się we Włocławku? - Ilości przechowywanej w magazynach Anwilu saletry amonowej są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa – informuje Daria Studzińska, rzeczniczka Anwilu SA.

Jak dodaje Daria Studzińska, azotan amonu składowany jest we Włocławku w opakowaniach typu big-bag 500 kg oraz w opakowaniach jednostkowych 25 kg i 50 kg, spakowanych na paletach po 1,4Mg i 1,5Mg.

- Posiadamy kilka takich lokalizacji, które w profesjonalny sposób przystosowane są do magazynowania nawozów i usytuowane są w odpowiednim oddaleniu od siebie – wyjaśnia rzeczniczka.

Jakie jest prawdopodobieństwo wybuchu azotanu amonu w magazynie na terenie spółki we Włocławku?

Jakie jest prawdopodobieństwo wybuchu azotanu amonu w magazynie na terenie spółki we Włocławku? Anwil podlega szczególnym przepisom i jest również kontrolowany, m.in. w zakresie bezpieczeństwa. Daria Studzińska zapewnia, że spółka wywiązuje się ze wszystkich obowiązków, a kontrole nie wykazują żadnych nieprawidłowości. Teren Anwilu we Włocławku chroni też profesjonalna firma.

Trwa głosowanie...

Czy kierunki inżynierskie to przyszłość edukacji?

- Ponadto, dwa razy do roku, dokonywane są wewnętrzne kompleksowe przeglądy dokumentacji technicznej, jak i sposobu przechowywania saletry amonowej pod kątem przestrzegania wewnętrznych regulacji spółki oraz przepisów krajowych i UE – wyjaśnia Daria Studzińska. - Kontrole są prowadzone na terenie Anwilu oraz w magazynach wynajmowanych przez Anwil. Są to tzw. kontrole celowane. Właściwe służby Anwilu przeprowadzają je na terenie spółki raz w tygodniu, a poza nią w zależności od stanów magazynowych. Dodatkowo, w tym roku przeprowadzany jest audyt procesu "zapewnienie nadzoru i kontroli na wszystkich etapach życia produktów nawozowych". Jednym z jego elementów jest kontrola sposobu magazynowania produktów nawozowych w magazynach wynajmowanych przez Anwil, jak i u wytypowanych dystrybutorów produktów nawozowych.

Złoty medal dla Anwilu SA za program „Opieki nad Produktem”

Od 2007 roku spółka Anwil realizuje program „Opieki nad Produktem” („Product Stewardship”). Zobowiązała się tym samym do tego, że produkowane nawozy i wszelkie surowce, materiały pomocnicze i półprodukty są przetwarzane, transportowane, magazynowane, rozprowadzane i stosowane w sposób nieszkodliwy dla zdrowia i bezpieczeństwa człowieka oraz środowiska naturalnego.

W 2019 roku firma otrzymała od International Fertilizer Association złoty medal za wdrożenie programu „Product Stewardship” i promowanie idei SHE Excellence (Safety, Health and Environment).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska