Pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich zajął Maciej Gawroński, druga była Katarzyma Schmidt, czwarty - Damian Kinowski, a piąta - Marta Wolańczyk. Czteroosobowa reprezentacja MGOKSiR-u Barcin zakwalifikowała się w komplecie na mistrzostwa Polski, które odbędą się w 29 i 30 marca w Inowrocławiu.
W czym tkwi tajemnica sukcesu barcinian? Ryszard Hulisz, opiekun grupy, opracował specyficzną technikę klejenia elementów z bibuły tworzących balon. - Cała sztuka polega na tym, by balon był jak najlżejszy, a tym samym jak najdłużej utrzymywał się w powietrzu - opowiada Ryszard Hulisz.
Tajemnicy klejenia nie chce zdradzić. Jego podopieczni również trzymają język za zębami.
Dla interesujących się modelarstwem na co dzień, sukces barcińskiej grupy nie jest zaskoczeniem. W 2000 roku członek sekcji, Tomek Nagórski zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Barcińska sekcja należy do liczących się sekcji w Polsce.
O tym, że Ryszard Hulisz jest całkowicie oddany modelarstwu, wie chyba każdy mieszkaniec Barcina. W jaki sposób wszczepił bakcyla młodzieży?
- Jeśli praca przynosi efekty, to dzieciaki aż się palą do roboty - śmieje się. Ma nadzieję, że jego podopieczni swoją dobrą formę udowodnią również na mistrzostwach Polski, a konstruowane wspólnie z dziećmi balony będą tak długo utrzymywały się w powietrzu, że do Barcina przyniosą przynajmniej jeden medal.
Balonem po medale
Dariusz Nawrocki

- Jeśli praca przynosi efekty, to dzieciaki aż się palą do roboty - śmieje się Ryszard Hulisz.
Wśród sześciu osób, które z województwa kujawsko-pomorskiego zakwalifikowały się do mistrzostw Polski balonów na ogrzane powietrze aż cztery to członkowie barcińskiej sekcji modelarskiej.