https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Banki zmienią sposób logowania do konta 14.09. Wszystko przez unijne przepisy [PKO BP, PEKAO, ING, mBank]

mz, bankier.pl
Od 14 września 2019 roku zmieni się sposób logowania do bankowości internetowej.
Od 14 września 2019 roku zmieni się sposób logowania do bankowości internetowej. Joseph Gruenthal / Unsplash
Banki będą musiały wprowadzić nowe rozwiązania dotyczące logowania do bankowości internetowej. To efekt unijnych przepisów, które mają na celu zwiększenie weryfikacji klientów, logujących się na swoje konta. Zmiany wejdą w życie już 14 września 2019 roku.

Zmiany w logowaniu do banków 14 września 2019

Nowe sposoby logowania do bankowości internetowej to efekt wprowadzenia unijnej dyrektywy PSD2. Wymaga ona tzw. silnego uwierzytelniania w procesie logowania, co w praktyce oznacza zmiany w logowaniu do kont bankowych. Banki muszą poszerzyć dane wymagane podczas próby dostępu do konta o dodatkowy element zabezpieczający - informuje bankier.pl.

Od 14 września 2019 roku zmieni się sposób logowania do bankowości internetowej.

Zmiany wejdą w życie po 14 września 2019 roku. Jakie dodatkowe zabezpieczenia wprowadzą banki? W większości z nich klient będzie musiał podać dane do logowania, których używał dotychczas, a także np. kod z SMS-a. Innym rozwiązaniem będzie potwierdzenie dyspozycji za pomocą mobilnej autoryzacji.

Czytaj także: Zaskakująca oferta banku - daje nawet 800 zł, jeśli zrezygnujesz z jego usług

Jakie zmiany zostaną wprowadzone w poszczególnych bankach? Zobaczcie.

PKO BP - nowy sposób logowania do bankowości internetowej

Klienci banku PKO BP będą mieli do dyspozycji usługę autoryzacji mobilnej w aplikacji IKO oraz funkcję dwuetapowego logowania do systemu bankowości elektronicznej iPKO i Inteligo. Jak będzie wyglądało logowanie do banku PKO BP po 14 września? Każdorazowo klient będzie musiał:

  • podać login i hasło do iPKO/Inteligo,
  • zatwierdzić logowanie w aplikacji mobilnej.

ING - nowy sposób logowania do bankowości internetowej

W bankowości internetowej ING system przy każdej próbie logowania będzie analizował sytuację i oceniał, czy dodatkowa autoryzacja jest konieczna. Jeśli uzna, że tak, będzie dodatkowo wymagał podania kodu SMS. Z kolei użytkownicy aplikacji mobilnej ING będą mogli spotkać się z sytuacją, że bank poprosi nie tylko o odcisk palca lub PIN, ale równocześnie o oba zabezpieczenia.

Aby przejść do kolejnego zdjęcia i sprawdzić sytuacje w twoim banku przesuń stronę gestem lub kliknij strzałkę w prawo na zdjęciu >>>Nie musisz w dzień wypłaty co chwilę wchodzić na konto lub urządzać wycieczek do bankomatu, by sprawdzać czy już wreszcie wpłynęła. Po co martwić się na zapas, że przelew, np. rata kredytu, nie dojdzie na czas. Poznajcie godziny sesji w bankach.Czasem pieniądze wysyłane z naszego konta trafią do odbiorcy tego samego dnia, a innym razem potrwa to dłużej. Dlaczego? Wszystko zależy w jaki dzień i o której godzinie robimy przelew. Czy w tym roku zmieniamy czas letni na zimowy? Jest z tym sporo zamieszania. Jeśli klikniesz w ten tekst, poznasz wszystkie szczegóły.Przelewy zlecone po godz. 20. 00, a także w soboty, niedziele i inne dni świąteczne, zostaną zaksięgowane i wysłane z datą najbliższego dnia roboczego. W największym polskim banku detalicznym, czyli PKO BP przelewy wychodzące są księgowane od poniedziałku do piątku, trzy razy dziennie, o godzinach: 8.00, 11.45 oraz 14.30. - W przypadku przychodzących pierwsza sesja odbywa się o godzinach 11.30, druga o 15.10, ostatnia o 17.30 - informuje Magdalena Lejman z biura prasowego PKO BP. Na wojnie promocjami między Biedronką i Lidlem korzystają najbardziej klienci. Od poniedziałku Biedronka "atakuje" nowością: Gang Słodziaków. Czym odpowie Lidl? Kliknij po prostu w ten tekst, a poznasz szczegóły.

Kiedy przychodzą i wychodzą przelewy w bankach 2020 [GODZINY...

mBank - nowy sposób logowania do bankowości internetowej

W mBank zostanie wprowadzona opcja dodania komputera do "zaufanych". Wówczas, przy logowaniu do bankowości internetowej z takiego urządzenia, tylko od czasu do czasu będzie mogła pojawić się dodatkowa autoryzacja. Przy próbie dostępu do konta z innego urządzenia system poprosi natomiast o podanie hasła SMS lub potwierdzenie operacji mobilną autoryzacją.

Santander - nowy sposób logowania do bankowości internetowej

Santander Bank Polska wprowadzi silne uwierzytelnianie przy każdym logowaniu. Poza hasłem, klient będzie musiał wybrać jedno z trzech dodatkowych zabezpieczeń:

  • token
  • smsKod
  • mPodpis

Podobnie jak w mBanku, Santander wprowadzi możliwość dodania komputera do "zaufanych". Dzięki temu dodatkowe zabezpieczenie podczas logowania będzie wymagane jedynie co jakiś czas.

O zmianach w innych bankach czytaj w materiale na bankier.pl: Zmiany w logowaniu do banków po 14 września

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 23

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Ghost
2019-08-06T18:25:14 02:00, Zołza:

W d...pie to mam. Mam krypto :)

Obyś się nie zdziwił...

J
Ja-n
2019-08-05T10:47:21 02:00, Gość:

Czy my nie mamy swojego Prawa? Co to sprzedalismy się czy co.

Ad 1. Nie.

Ad 2. Tak (z tym że to nie my się sprzedaliśmy, tylko nas sprzedano)

G
Gtx
2019-08-06T14:15:37 02:00, ol:

zmuszanie do ściągania głupiej aplikacji.. a jak ktoś nie ma smartfona? uzależnianie logowania od telefonu to głupota

Dokladnie!

G
Gtx
Zmiamy sa pp to zeby zwieksxyc kontrole na klientami! Zmuszanie do posiadania tel. Komorkowego!!! I latwiejszej blokady konta przez sluzby. A jak ktos nie ma tel kom???? Dlaczego ma byc muszony do jego posiadania? Cymbaly unijne!!!!
Z
Zołza
W d...pie to mam. Mam krypto :)
h
hh
2019-08-04T10:10:23 02:00, Gość:

O jakości usług postarali by się a nie dyrdymały.

właśnie

o
ol
zmuszanie do ściągania głupiej aplikacji.. a jak ktoś nie ma smartfona? uzależnianie logowania od telefonu to głupota
G
Gość
Czy my nie mamy swojego Prawa? Co to sprzedalismy się czy co.
H
Hiacynta
No to dobrze. Takie weryfikacje są akurat cool. W koncie Google tak mam i jest fajnie.
G
Gość
2019-08-04T10:45:54 02:00, Gość:

A jak nie chcę korzystać z jakiejś aplikacji? Tę też można shakowac. ja wolę zdrapki. tam mi się nikt nie wlamie... tylko pilnować trzeba. Nawet jak ktoś by znalazł to nie wie czyja...

Przy zdrapkach nie widzisz gdzie przelew wędruje. Jeśli komputer lub inne urządzenia są w posiadaniu osób... trzecich, to wprowadzone dane do przelewu mogą być bez Twojej wiedzy podmienione, nawet tego nie zauważysz, wszystko jest dobrze maskowane. Można używać starego telefonu komórkowego, ale... łatwo w cebulandi wyrobić duplikat karty sim na czyjeś nazwisko. Pamiętaj, nie ma świetnego zabezpieczenia, zawsze się znajdzie obejście.

G
Gość
2019-08-03T07:27:47 02:00, Tomasz:

I słusznie. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. A ludzie są tak głupi, że najchętniej by używali wszędzie hasła „dupa8”. A jeśli się ich zmusi, to dla ich dobra.

Racja.

C
Coco
Bardzo słuszne. Bezpieczeństwo najważniejsze. A jak ktoś nie ma telefonu? To sobie kupi.
G
Gość
A jak ktoś nie ma telefonu ? Przecie je demokracja . To co ?
G
Gość
A jak nie chcę korzystać z jakiejś aplikacji? Tę też można shakowac. ja wolę zdrapki. tam mi się nikt nie wlamie... tylko pilnować trzeba. Nawet jak ktoś by znalazł to nie wie czyja...
G
Gość
O jakości usług postarali by się a nie dyrdymały.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska