Małgorzaty Kleemann, złotej medalistki paraolimpiady w Sydney w biegu na 100 metrów, nie było w Karnowie na uroczystości. Były jej zdjęcia, a także innych utalentowanych sportowo uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Oni mogli tylko marzyć o takich warunkach do trenowania jakie ma do dyspozycji obecnie młodzież. Przy szkole powstało nowe boisko, a teraz otwarto uroczyście także nową salkę sportowo-rehabilitacyjną z pełnym zapleczem.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Jej budowa rozpoczęła się 18 listopada 2010 r. Pod koniec czerwca br. był odbiór prac budowlanych. Starostwo otrzymało na nie 5-letnią gwarancję. Sala wraz z zapleczem socjalnym zajmuje powierzchnię 689 metrów kw. Kosztorys zamknął się kwotą 2 mln 457 tys. 97 zł i 5 gr. Przy okazji udało się także wymienić część ogrodzenia szkoły.
- Nie chcieliśmy na siłę przyspieszać, by jeszcze przed latem oddać salę do użytku, bo przecież w wakacje nikt nam tej sali by nie zabrał - tłumaczył żartobliwie gościom Tadeusz Sobol, starosta nakielski. Zapewnił, że obiekt służyć będzie nie tylko młodzieży szkolnej, także mieszkańcom wsi Karnowo i Karnówko.
A są oni - opowiadał wczoraj Albin Splitt, dyrektor szkoły - bardzo usportowieni. Co roku odbywają się w Karnowie mecze: kawalerowie kontra żonaci. Zdarzało się, że do rozgrywek halowej piłki nożnej w Paterku wieś wystawiała aż trzy drużyny. -Zasłużyliśmy na to, by mieć salę sportową z prawdziwego zdarzenia - przekonywał dyrektor. Dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że budowa - po latach oczekiwań - ruszyła i została zrealizowana. Dla najbardziej zasłużonych przygotowano pamiątkowe tablo.
Goście obejrzeli dwie prezentacje multimedialne: o życiu szkoły i z przebiegu prac budowlanych. Były też występy. Śpiewał chór "Nadzieja" z Nakła, który niedawno wrócił z nagrodami z festiwalu w Macedonii. Uczniowie z Karnowa (w szkole uczy się około 140 dzieci z trzech gmin powiatu nakielskiego: Nakła, Sadek i Mroczy) przygotowali dla gości inscenizację. Były też pokazy sportowe i taneczne w wykonaniu bydgoszczan.
Wśród gości olimpijczycy: mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski i biegacz Marcin Lewandowski. Przyjechali z Sebastanem Chmarą, wiceprezydentem Bydgoszczy. - Nie każdy zostaje mistrzem, ale ważne by uprawiać sport i czerpać z niego radość. Ta sala ma temu służyć - podkreślał Marcin Lewandowski gratulując gospodarzom obiektu.
A cieszyli się oni nie tylko z sali. Z dumą prezentowano czerwonego busa do przewozu osób niepełnosprawnych, także na wózkach. Wczoraj, przy okazji otwarcia sali, starosta Tadeusz Sobol, wręczył dyrektorowi kluczyki do auta. To prezent sfinansowany przez starostwo i PFRON.
Czytaj e-wydanie »