Baza Olimpii/Unii Grudziądz w młodzieży szkolnej i klubowej

Maryla Rzeszut
Tomasz Malicki , tenisista Olimpii/Unii i uczeń klasy sportowej w Gimnazjum nr 7, jest już mistrzem województwa kadetów. Maryla Rzeszut
Pierwszą klasę sportową dla pingpongistów udało się utworzyć, gdyż zabiegali o nią zwłaszcza Jerzy Rączka z zarządu ASTS Olimpia/Unia i Marek Szymkowicz, wiceprezes GKS Olimpia.

- W "siódemce" młodzież szkoli doświadczony trener, Piotr Jandernal - podkreśla Jerzy Rączka. - Nauka w klasie sportowej już przynosi efekty. Tenisowa młodzież robi szybkie postępy. Współpraca sekcji tenisowej ze szkołą procentuje. Nasz zawodnik Tomasz Malicki w prestiżowym turnieju TOP 8 w Inowrocławiu, w gronie kadetów wywalczył 3. miejsce. Na 7 rozegranych partii wygrał 5, przegrał 2.

W tej kategorii wiekowej Tomek występuje pierwszy sezon. W TOP 8 startuje 8 najlepszych zawodników województwa. 1. miejsce zajął Marcin Olszewski (Emdek Bydgoszcz). Na swoim terenie Malicki zagrał już skuteczniej. W hali Olimpii, podczas indywidualnych mistrzostw województwa kadetów wygrał finał i awansował do mistrzostw Polski.

4. miejsce i brązowy medal wywalczył grudziądzanin Karol Behrendt, który przegrał w półfinale z Malickim 2:3, po zaciętym pojedynku. Karol w ćwierćfinale wygrał z rozstawionym z "1" Michałem Majchrzakiem (Gwiazda ZOOLeszcz Bydgoszcz).

Inny grudziądzanin, Paweł Szymański w boju o awans do strefy medalowej, przegrał z rozstawionym z "2" Bartoszem Słomskim (LZS Jastrzębie), dopiero w 5. secie 18:20.
Dobrze grał też Krzysztof Tobolski. W 1/8 finału stawił duży opór Karolowi Jackowiakowi (Gwiazda), ale poległ 2:3. Malicki w deblu z Behrendtem zajął 3. miejsce, a w mikście 3. miejsce i brąz z Agatą Szczuką (LUKS Chełmno). Tomek Malicki od tego sezonu uczęszcza do klasy sportowej o profilu tenisa stołowego w Gimnazjum nr 7. Do klasy tej chodzą także inni zawodnicy Olimpii/Unii Grudziądz: Paweł Szymański, Karol Behrendt, Michał Sikora, Krzysztof Tobolski i Daniel Adamczyk.

Ile zajęć z tenisa stołowego mają w tygodniu? Sześć, na lekcjach wychowania fizycznego. Prowadzi je Piotr Jandernal, który od sezonu 2013/2014 jest też trenerem w Olimpii/Unii.

Skoordynowane treningi w szkole i klubie przyniosły grudziądzkim zawodnikom 10 dni temu medal w drużynowych mistrzostwach województwa kadetów: brąz. Bardzo ładnie walczyli w Kamieniu Krajeńskim, gdzie startowały aż trzy zespoły biało-zielonych. Olimpia/Unia I pokonała w ćwierćfinale Gwiazdę ZOOLeszcz II Bydgoszcz, a w półfinale uległa LZS Jastrzębie 2:3. Dwa punkty w tym meczu wywalczył Tomasz Malicki. Grali z nim: Karol Behrendt i Paweł Szymański. W meczu o 3. miejsce grudziądzcy kadeci pokonali Kusego Laskowice.

Olimpia/Unia II w składzie z Krzysztofem Tobolskim i Michałem Sikorą w 1/8 finału pokonała Tytana Bydgoszcz 3:0 . W ćwierćfinale walczyła z poświęceniem, toczyła wyrównany bój, ale uległa 0:3 faworytowi - Gwieździe ZOOLeszcz I Bydgoszcz.

Olimpia/Unia III (w składzie Maciej Kołodziejczak i Damian Wyżga) przegrała w 1/8 finału z Krajną Sępólno.
Także młodzicy Olimpii/Unii: Dominik Deja i Paweł Ciołkowski wywalczyli brązowy medal w mistrzostwach województwa, pokonując LUKS Chełmno 3:1.