Maciej Kubik ma złoto mistrzostw Europy kadetów w singlu i deblu oraz brąz w drużynie! Kulczycki ze srebrem!

Redakcja
Maciej Kubik (Olimpia Unia Grudziądz)- mistrz Europy kadetów w singlu, deblu i brązowy medalista w drużynie Maryla Rzeszut
Maciej Kubik z ASTS Olimpii-Unii Grudziądz wywalczył - w pięknym stylu - mistrzostwo Europy kadetów w grze pojedynczej i w deblu (z Chorwatem Ivorem Banem)! Kubik wygrał finał singla z Francuzem Myshaalem Sabhi 4:1. Ma 2 złota, ma też brąz w drużynie. Srebro ME juniorów zdobył zaś Samuel Kulczycki (Olimpia Unia) w mikście. Tak więc cztery medale ME dla Grudziądza!

Finał gry pojedynczej kadetów mistrzostw Europy w Cluj-Napoca (Rumunia):
Maciej Kubik (Polska) - Myshaal Sabhi (Francja) 4:1 (-10,6,5,9,1)

Maciej Kubik w finale singla był faworytem. Po pierwszym wyrównanym secie, zaatakował Francuza Myshaala Sabhi skuteczniej od 2. seta, kolejne sety wygrywając do 6, 5, 9 a ostatniego 11:1 czyli rozbił rywala dokumentnie!

Tak więc trzy medale zdobył Maciej Kubik (ASTS Olimpia Unia Grudziądz) podczas MEJ w Cluj-Napoca. Oprócz złotego medalu w singlu wywalczył złoto w deblu i brąz w rywalizacji drużynowej. W drużynie grał z Szymonem Kolasą (Gorce Nowy Targ).

W finale debla kadetów Maciej Kubik i Ivor Ban (Chorwacja) rozbili duet rumuński 3:1.
Maciej Kubik (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) i Ivor Ban zostali mistrzami Europy kadetów w grze podwójnej! Polsko-chorwacki duet rozgromił w finale parę gospodarzy: Andreia Tomica i Dariusa Movileanu 3:1. Debel Kubik/Ban rozstawiony był z numerem 1. i w całym turnieju debla mistrzostw Europy stracił tylko trzy sety!

Co powiedzieli Kubik i Ban po zdobyciu złota? Cieszą się niesamowicie. - To pierwszy turniej, w którym gramy razem, ale przed mistrzostwami Europy mieliśmy możliwość bardzo dobrego przygotowania się w Polsce - objaśnił Ivor Ban.
Maciej Kubik: - Byliśmy walecznie nastawieni, atakowaliśmy każdą piłkę a przy tym byliśmy bardzo skoncentrowani. To było kluczowe.
Trenerem Macieja Kubika, który tak go znakomicie prowadzi jest jego ojciec, Marcin Kubik.

Maciej Kubik (Olimpia Unia) z brązowym medalem mistrzostw Europy

Oprócz złotego medalu w singlu Maciej Kubik wywalczył także złoto w deblu oraz brąz w drużynie.

Czwarty medal zgarnął Samuel Kulczycki w mikście

Samuel Kulczycki (Olimpia Unia Grudziądz) zdobył srebro mistrzostw Europy juniorów w mikście (jego trenerem jest też ojciec).

Samuel Kulczycki i Anna Węgrzyn (AZS UE Wrocław) dotarli do finału gry mieszanej, w którym ostatecznie ulegli Francuzom . Polegli z parą Jules Rolland i Lucie Gauthier 0:3 (-9,-8,-10) i zdobyli srebro!
Wcześniej toczyli niesamowicie zacięte pojedynki zwłaszcza z mikstami francuskimi.
W półfinale, po bardzo wyrównanej walce, pokonali francuski duet Leo De Nodrest /Camille Lutz, zapewniając sobie co najmniej srebro. A. Węgrzyn/Kulczycki - Lutz/De Nodrest 3:2 (9,-7, 15, -11, 8).
Aby zaś dotrzeć do półfinału, pokonali w ćwierćfinale też parę francuską Lilian Bardet/Isa Cok 3:2 (8, -9, -8, 8, 9).

- Cztery medale mistrzostw Europy dla dwóch naszych tenisistów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania - przyznaje Jerzy Wilmański, wiceprezes ASTS Olimpia Unia Grudziądz. - Kulczycki zdobył srebro w mikście juniorów będąc pierwszy rok juniorem, grał z rywalami o rok lub dwa starszymi. A Maciej Kubik - trzy medale, w tym dwa złota z tym najważniejszym - w singlu, zdobyte w znakomitym stylu, bez żadnych wątpliwości, kto jest najlepszym kadetem Europy, cieszy wyjątkowo! Fantastyczny występ naszych zawodników w mistrzostwach Europy. To największy, indywidualny sukces naszych tenisistów, bo drużynowo to mieliśmy już medale mistrzostw Polski i Europy, także ETTU i nawet Ligi Mistrzów. Jednak posiadanie w sekcji grudziądzkiej dwóch perełek tenisa stołowego Kulczyckiego i Kubika rekompensuje nam wszystkie starania i wysiłki w utrzymaniu drużyny. Daje ogromną radość i satysfakcję!