Właśnie dobiegła końca realizacja dwóch kolejnych projektów współfinansowanych z funduszów UE. Są to: kompleksowa przebudowa lądowiska oraz termomodernizacja czterech budynków Publicznego Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
Kosztem 3,2 mln zł lądowisko otrzymało podgrzewaną płytę startową, złożony system lamp naprowadzających i różnych świateł z bateriami słonecznymi, dojazdowe drogi, długi tunel łączący z szpitalem, monitoring, ogrodzenie z bramami i inne wymagane urządzenia. Wszystko to jednym guzikiem uruchamia dyspozytor lub pilot.
...ale dotąd brak papierka
Mamy w pełni gotowe i sprawne lądowisko - powiedzieli na uroczystości zakończenia realizacji projektów przedstawiciele dyrekcji PSZOZ - ale nie otrzymaliśmy na nie dotąd akredytacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Oczywiście, że bez niej nie odmówimy przyjęcia śmigłowca wiozącego np. ofiarę wypadku, ale w kontaktach tego typu z innymi krajami UE mogłyby być formalne problemy. Czekamy więc niecierpliwie.
Cieplej, taniej i lżej dla środowiska
W ramach drugiego projektu, za 561 tys. zł ocieplono ściany i stropodachy czterech ostatnich budynków PSZOZ - administracyjnego, warsztatowego, kuchni i pralni oraz magazynowo-technicznego. Przez zmniejszenie zużycia energii i emisji gazów i pyłów, będzie to korzystne dla ludzi, środowiska i budżetu szpitala.
Obecna na uroczystości wojewoda Ewa Mes przekazała dyrektorowi PSZOZ Eligiuszowi Patalasowi list gratulacyjny za wysoką lokatę w rankingu szpitali oraz udekorowała medalami zasłużonych pracowników. Była też okazja do informacji o nowych urządzeniach diagnostyczno-leczniczych oddziałów okulistycznego i urologicznego.
Czytaj e-wydanie »