MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Belfer Roku 2012 - praca to dla mnie radość

(ea)
Marta Osiewalska
Marta Osiewalska
- Jestem pasjonatem - wariatem - śmieje Marta Osiewalska, nauczycielka z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Dla uczniów ma zawsze czas i dużo cierpliwości.

Marta Osiewalska startuje w naszym plebiscycie w kategorii nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej. W bydgoskiej "samochodówce" uczy języka polskiego, historii, wos-u i wiedzy o kulturze. Nie brakuje jej też innych zajęć, także związanych z nauczaniem. Pani Marta współpracuje m.in. z Wyższą Szkołą Gospodarki, Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz z Centrum Kształcenia Kadr..
Jak mówi, zawsze chciała "uczyć", najlepiej w szkole średniej. - Uważałam, że lepiej będę umiała porozumieć się z młodzieżą - wyjaśnia. - I miałam rację. Czekałam trzy lata na miejsce w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy i każdego dnia cieszę się, że mi się to udało. Bardzo lubię swoją pracę. Jest dla mnie źródłem radości i ogromnej satysfakcji.

Jak podkreśla Marta Osiewalska, najważniejsze to szanować uczniów, traktować ich poważnie, mieć dla nich czas i dystans do siebie, i pracy. - Moi uczniowie mogą się ze mną zawsze skontaktować, wiedzą, ze wysłucham, pomogę, doradzę,gdy tylko będą mnie potrzebować.Jednym słowem mogą na mnie liczyć- mówi. - Niczego nie udaję, nie ukrywam, jestem wobec nich szczera. i wiem, że młodzież to docenia. Jeśli czegoś nie wiem, mówię, że po prostu sprawdzę i nie robię z tego problemu. Jednocześnie uczniowie zdają sobie sprawę z tego, że jestem ich nauczycielem, dlatego mam żadnego problemu z dyscypliną.

Prywatnie Marta Osiewalska jest wielką miłośniczką gór i fanką piłki nożnej. - Mogę chodzić na długie wyprawy i nie narzekam.Lubię oglądać mecze - śmieje się. - Sądzę,że należy cieszyć się każdą chwilą,dlatego przekazuję swój optymizm innym ludziom. Mam swoje motto, które często powtarzam uczniom: Damy radę! I daję!

Nauczyciele zostali podzieleni w pięciu kategoriach:
- nauczyciele przedszkoli
- nauczyciele szkół podstawowych
- nauczyciele gimnazjów
- nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych
- nauczyciele szkół wyższych

Jak zagłosować na BELFRA ROKU 2012?
To proste, wystarczy wysłać SMS pod numer 7055 (koszt 0,62 zł z VAT), a w treści podać prefiks przypisany NAUCZYCIELOWI

Co to jest prefiks?
Prefiks to unikalny ciąg znaków przypisany do każdego BELFRA, np:
- nauczyciele przedszkoli - prefiks PRZE
- nauczyciele szkół podstawowych - prefiks POD
- nauczyciele gimnazjów - prefiks GIM
- nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych - prefiks PON
- nauczyciele szkół wyższych - prefiks AKA

Po prefiksie należy dopisać kropkę lub biały znak (spacje) i wpisać numerek BELFRA
np. głosując na Panią Glazik Gertrudę, wysyłamy SMS o treści PRZE.1 (wielkość liter nie ma znaczenia).

Nauczyciele, którzy otrzymają najwięcej głosów w swojej kategorii zostaną nagrodzeni! Mamy dla nich dwu dniowypobyt w hotelu FALTOM w Rumi - zobacz więcej informacji o nagrodzie główniej >>
Dla nauczycieli, którzy zdobędą najwięcej głosów w swojej kategorii na lokalnych wydaniach Gazety Pomorskiej mamy wyróżnienia - zobacz lokalne rankingi plebiscytu Belfer Roku 2012 >>

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska