Bez bramek w Solcu Kujawskim. Unia/Roszak i Cuiavia podzieliły się punktami

Szymon Fiałkowski
W Solcu Kujawskim było dużo pojedynków główkowych i walki w środku pola, a mało sytuacji bramkowych. Fot. Aleksander Ryska
Sobotni mecz 21. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej w Solcu Kujawskim zapowiadał się niezwykle ciekawie, ale kibice na trybunach nie zobaczyli bramek.

Unia/Roszak Solec Kujawski - Cuiavia Inowrocław

W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze, ale napastnicy Unii/Roszak nie potrafili skierować piłki do siatki Bartłomieja Barczaka. Między innymi w 16. minucie, gdy bramkarz gości wybił piłkę przed siebie, ale żaden z graczy miejscowych nie był w stanie zamknąć tej akcji. Cuiavia oddała dwa strzały w pierwszych trzech kwadransach, ale Mateusz Skibiński pewnie obronił uderzenia Sebastiana Hulisza i Szymona Maziarza. Przez większość czasu, gra toczyła się głównie w środku pola.
Nieco więcej emocji było w drugiej połowie. Goście na początku przycisnęli i byli blisko strzelenia gola. Skibiński złapał piłkę po strzale Maziarza. Po uderzeniu Sebastiana Hulisza gospodarzy od straty bramki uratowała poprzeczka. I to w zasadzie na tyle emocji, bowiem tempo meczu następnie siadło i brakowało dogodnych okazji.

Już w doliczonym czasie gry, drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Robert Frasz. Po tym remisie Unia/Roszak pozostała w tabeli na dziewiątej pozycji, a Cuiavia wciąż jest czwarta.

Inowrocławianie, w najbliższą sobotę, zagrają na własnym boisku z Ostrovią Ostrów Wielkopolski (17.00.; w rundzie jesiennej 1:2), a Unia/Roszak ponownie zaprezentuje się własnym kibicom - podejmie Piasta Kobylin.

Unia/Roszak Solec Kujawski - Cuiavia Inowrocław 0:0
Czerwona kartka: Robert Frasz (Unia/Roszak/90+2. - za drugą żółtą kartkę).
Unia/Roszak (trener Stefaniak): Skibiński - Tomaszek, Frasz, Ł. Burkiewicz, Straszewski (90+1. Ruciński) - Bednarek, Błaszczak (84. Suchomski), Raczyński, Nowicki - Mądrzejewski, Klimek (46. Grzelak).
Cuiavia (trener Gruszka): Barczak - Raszka, Kucharski, Timm, Modracki - Mazurowski, Żurowski, Hulisz, M. Plewa - Sz. Maziarz, Kretkowski (88. D. Janicki).
Źółte kartki: Sz. Maziarz, Mazurowski. Sędziował: Dariusz Orzechowski (Brodnica), asystenci: Wysocki, Grochowalski.