Tu podaj tekst alternatywny
  Biały Miś 2017: Niespodzianki, zacięta walka i wielkie...

  Biały Miś 2017: Niespodzianki, zacięta walka i wielkie liczenie punktów [galeria]

  maz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Biały Miś 2017: Niespodzianki, zacięta walka i wielkie liczenie punktów [galeria]
  1/199
  przejdź do galerii
  Zakończyliśmy pierwszą część eliminacji. Nie brakowało zaskakujących rozstrzygnięć, a to znak, że emocje będą tylko rosnąć.
  Czwartek był dniem pełnym wrażeń, kilku zaskoczeń i - co najważniejsze - świetnej, sportowej walki.

  W pierwszym turnieju niespodziewanej porażki doznała broniąca mistrzowskiego tytułu reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 64. Choć słowo „porażka” nie jest w tym przypadku dobrym określeniem. Uczniowie z Osowej Góry, po zaciętej walce musieli po prostu uznać wyższość ekipy z SP 37.

  Goście przyjechali świetnie przygotowani, skoncentrowani na celu, nie popełniali błędów i nie odpuszczali. Zawody rozpoczęli od kompletu zwycięstw w klasach I, potem dołożyli jeszcze trzy pewne wygrane trzecioklasistów i odskoczyli na 12 punktów.

  ZOBACZ TEŻ: Biały Miś: pierwsze emocje i pierwsze zwycięstwa

  To był jednak dopiero początek emocji, bo uczniowie SP 64 rzucili się do odrabiania strat.
  W II klasach byli poza zasięgiem, kilka punktów odrobili w rywalizacji klas IV. I gonili tak długo, aż dopięli swego - przed ostatnią konkurencją doprowadzili do remisu! W decydującej zabawie to SP 37 była lepsza i wygrała turniej.

  Ich walka była emocjonująca, ale zapomnieć nie można o uczniach Szkoły Podstawowej nr 41. Tym razem nie udało im się włączyć w walkę o zwycięstwo, ale przyznać trzeba, że trafili na dwóch, wyjątkowo wymagających rywali. Szkoły, które od lat regularniej biją się o czołowe miejsca w Białym Misiu. W tych warunkach uczniowie SP 41 radzili sobie i tak świetnie, ambitnie goniąc przeciwników w każdej konkurencji.

  Wyniki
  1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 37 - 76 punktów (6,6,6,6,6,6,4,4,4,4,4,6,4,4,6)
  2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 64 - 72 (4,4,4,4,4,4,6,6,6,6,6,4,6,6,2)
  3. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 41 - 32 punkty (2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,2,4)

  Zobacz galerię

  Bardziej zdecydowany lider wyłonił się w drugiej, czwartkowej eliminacji. Tam gospodarze zawodów ze Szkoły Podstawowej nr 69 pewnie wygrali turniej.

  ZOBACZ TEŻ: Biały Miś: Gratulacje dla zwycięzców, brawa dla pokonanych

  Przynajmniej, jeśli chodzi o różnice punktowe w końcowej klasyfikacji. Na boisku wcale tak łatwo nie było. Rywale - uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz szkoły nr 65, mocno naciskali.

  Po rywalizacji klas I to zresztą goście z „Katolika” byli na prowadzeniu. Potem wszystko zaczęło się zmieniać, ale walka była zacięta do końca. Nikt nie odpuszczał, a to cechy prawdziwych sportowców. Za to wszystkim trzeba reprezentacjom należą się duże słowa uznania. Tym bardziej, że obie i SP 65 i Katolicka SP to jedne z najmniej doświadczonych w „bojach” reprezentacji. A początki w Białym Misiu do łatwych nie należą.

  Wyniki
  1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 69 - 82 punkty (4,6,4,4,6,6,6,6,6,6,6,5,6,5,6)
  2. miejsce - Katolicka Szkoła Podstawowa - 57 punktów (6,4,6,6,2,2,2,2,4,4,4,4,2,5,4)
  3. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 65 - 40 punktów (2,2,2,2,4,4,4,4,2,2,2,2,4,2,2)

  Zobacz galerię

  Teraz runda druga  Dla wszystkich reprezentacji niezadowolonych z dotychczasowych rozstrzygnięć mamy dobre wiadomości - w przyszłym tygodniu klasyfikację Białego Misia można przewrócić „do góry nogami”. Wszystkie szkoły będą miały okazję do rewanżu. Wystartują jeszcze raz, ponownie w grupach, ale już z innymi rywalami.

  Ponownie rozegramy sześć turniejów eliminacyjnych, a po ostatnim poznamy finalistów. Wyłonimy ich na następujących zasadach - w pierwszej kolejności będą liczyć się zwycięstwa turniejowe, a jeśli w ten sposób nie uda się wytypować czołowej czwórki - punkty wywalczone w obu startach eliminacyjnych.

  Finał tegorocznej edycji Białego Misia zaplanowaliśmy na 6 marca (poniedziałek, początek o godzinie 16.30), w bydgoskiej hali „Łuczniczka”.

  Organizatorem turnieju Białego Misia jest „Gazeta Pomorska”. Współorganizatorem - Urząd Miasta Bydgoszczy, które jest gospodarzem UEFA Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej (odbędą się 16-30 czerwca 2017 roku).

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego