Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biesiada w klimacie średniowiecza. I disco

mona
Lubicie muzykę biesiadną? W niedzielę będziecie mogli pląsać nad jeziorem
Lubicie muzykę biesiadną? W niedzielę będziecie mogli pląsać nad jeziorem nadesłane
W niedzielę zabawimy się z zespołem "Yagooar", ale nie tylko.

"Zatańczmy razem w Mieście Zakochanych" - XIX Biesiadny Piknik Rodzinny w Dolinie Dolnej Wisły zaplanowano na niedzielę.
Kilka godzin świetnej zabawy czeka wszystkich, którzy przyjdą nad Jezioro Starogrodzkie.

Tegoroczny Festiwal Piosenki Biesiadnej i Regionalnej odbędzie się po raz pierwszy na terenie ośrodka wypoczynkowego.
- Zabawę zaczynamy już od godziny 15, gdzie po programie dla dzieci pt. "Magiczne przygody Heraklesa", rozpocznie się prezentacja amatorskich zespołów muzycznych - informuje Marcin Dombrowski, instruktor muzyczny w domu kultury. - Muzyczne grupy rywalizować będą o "Grand Prix - mikrofon burmistrza miasta Chełmna" w ramach Przeglądu Zespołów Grających Muzykę do Tańca "Zatańczmy Razem w Mieście Zakochanych". Jeden z prezentowanych utworów powinien nawiązywać do nurtu tak zwanej piosenki biesiadnej. Prezentacje zespołów oceniać będzie fachowa komisja powołana przez organizatorów. Kryteria oceny: interpretacja utworów, sposób prezentacji na scenie, ogólny wyraz artystyczny oraz kontakt z publicznością.

Celem imprezy jest popularyzacja muzyki tanecznej, przegląd i prezentacja twórczości artystycznej zespołów grających muzykę do tańca oraz wymiana doświadczeń i promocja grup weselno - dancingowych.

- Ten cykl imprez cieszy się ogromnym powodzeniem - dodaje Marcin Dombrowski. - Cały czas czekamy na zespoły i solistów, którzy chcą zaprezentować się w półgodzinnym programie dancingowo - biesiadnym. Zapewniamy, iż występ na profesjonalnej, festiwalowej scenie to jedyna i niepowtarzalna okazja do promocji i reklamy waszej grupy wśród mieszkańców Chełmna oraz turystów.

Gościnnie w programie pt. "Biesiada polska - podróż z przebojami" wystąpi znana gwiazda polskiej muzyki dance - zespół "Yagooar".
We współpracy z Lokalną Grupą Działania "Vistula Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję" na terenie imprezy uruchomione zostaną rozmaite stoiska z wyrobami regionalnymi, połączone z ich degustacją oraz pracami twórców ludowych.

Będzie muzyka, konkursy i swojskie jadło

- Nad jeziorem rozłożone zostaną stoiska w stylu średniowiecznym. Klimat tworzyły będą między innymi drewniane płoty, gliniane garnki, stare naczynia - wymienia Marcin Dombrowski. - Serwowane będzie swojskie jadło typu: placki ziemniaczane, ziemniaki z parnika z olejem z Kałdusa, miody, swojskie ciasta, powidła śliwkowe, zupa żurek, ziemniaczanka/zalewajka, chleb swojski ze smalcem oraz pierogi. Nie zabraknie rękodzieła - biżuterii, a być może także glinianych garnków. Zadbamy o to, aby nie nudziło się najmłodszemu pokoleniu. Atrakcją dla dzieci będzie na pewno miniwesołe miasteczko. Poza tym, w trakcie imprezy przeprowadzona zostanie akcja "Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje" z pokazem i nauką pierwszej pomocy, pokazem ratowników z Państwowej Straży Pożarnej, policji oraz konkursami z nagrodami dla najmłodszych.
Szczegółowych informacji udziela Marcin Dombrowski, pod nr tel. 56 686 48 08 lub 531 314 420.
Patronat nad festiwalem organizowanym przez Chełmiński Dom Kultury objęła "Gazeta Pomorska".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska