Bilardziści z Pałuk zakończyli sezon z sukcesami

(PAK)
Podczas lubostrońskiej gali wręczono 12 pucharów
Podczas lubostrońskiej gali wręczono 12 pucharów nadesłane
Trzy medale na imprezach krajowych to dorobek bilardzistów z Pałuk w 2012 roku. Najlepiej spisali się Monika Bonek z Łabiszyna i Piotr Swacha z Janowca Wlkp.

Galę bilardową zorganizowano w Zespole Szkół. Uczestniczyło w niej około 100 osób: zawodników, rodziców, sympatyków. Dokonania zawodników w poprzednim sezonie przedstawił Stefan Kryszak, popularyzator bilarda na Pałukach. Zanim podał oficjalne wyniki Pałuckiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej, przypomniał, że lubostroński ZS, był organizatorem Mistrzostw Polski UKS-ów.

W lidze sklasyfikowano 31 bilardzistek i 41 bilardzistów. Wśród dziewcząt Magda Bonek z UKS Łabiszynianka Łabiszyn zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt. Drugie miejsce wywalczyła Marta Leśniewska z UKS Lubostroń, trzecie Ola Piąstka z UKS Łabiszynianka Łabiszyn.

Wśród chłopców pierwsze miejsce indywidualne zajął Piotr Swacha, reprezentant UKS Dragon Janowiec Wlkp. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Kuras - UKS Łabiszynianka Łabiszyn, trzecie Kamil Lipiecki - UKS Gimnazjum Janowiec Wlkp.
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt wygląda następująco: I miejsce - UKS Lubostroń, II miejsce - UKS Łabiszynianka Łabiszyn, III miejsce - UKS Pałuki Żnin.

W klasyfikacji drużynowej chłopców zwyciężył z kolei UKS Dragon Janowiec Wlkp. Drugie miejsce przypadło UKS Gimnazjum Janowiec Wlkp., a trzecie UKS Łabiszynianka Łabiszyn.

Najlepsi zawodnicy i drużyny otrzymały puchary. Podczas gali rozegrano też turniej o puchar burmistrza Łabiszyna. Do walki o główne trofeum i medale stanęło 64 zawodników z Piechcina, Żnina, Łabiszyna, Janowca Wlkp. oraz Lubostronia. Zagrano w odmianę 8-bil.

Najlepsza czwórka turnieju wygląda następująco: I miejsce - Mateusz Nowa,k UKS Dragon Janowiec Wlkp. II miejsce -Magda Bonek, UKS Łabiszynianka Łabiszyn, III miejsce - Mateusz Niewiadomski, UKS Gimnazjum Janowiec Wlkp. i Piotr Swacha, UKS Dragon Janowiec Wlkp.

Turniej o puchar burmistrza Łabiszyna był pierwszą dużą imprezą bilardową inaugurującą nowy sezon 2013.