
Stara biżuteria
Na portalu OLX ceny egzemplarzy biżuterii PRL sięgają nawet 11 tysięcy złotych. Takie pamiątki po naszych babciach mogą być dzisiaj warte duże pieniądze. Zobacz w na kolejnych slajdach zdjęcia i ceny pierścionków, naszyjników, kolczyków, bransoletek z PRL, które są wystawiane na sprzedaż na portalu OLX >>>>>

Lata 60.
W latach 60. dominowała biżuteria o delikatnych wzorach, często z motywami kwiatowymi. Naszyjniki były zazwyczaj długie i eleganckie, a kolczyki wykonywane w formie kropli lub kółek.

Lata 70.
W latach 70. wzorce stały się bardziej geometryczne, pojawiały się wzory abstrakcyjne i symbole. Charakterystyczne były szerokie, metalowe bransolety, a kolczyki zyskały na rozmiarze i fantazyjnych kształtach. Wzrosła popularność biżuterii kiczowatej, zawierającej kolorowe kamienie czy emalie.

Lata 80.
W latach 80. nadeszła era biżuterii oversized. Naszyjniki były duże i masywne, często z dużymi medalionami. Kolczyki przybrały formę krążków lub kształtów geometrycznych. Również pierścionki stały się bardziej wyraziste i czasem wręcz ekstrawaganckie