BKS Visła Proline Bydgoszcz - Krispol Września. Trzy punkty do tabeli

zm
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Krispol Września 3:1
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Krispol Września 3:1 Dariusz Bloch
BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonali Krispol Września w meczu 22. kolejki Tauron 1. Ligi.

W tym spotkaniu gospodarze - czwarta drużyna w tabeli - byli zdecydowanymi faworytami. Ich rywale zajmowali przedostatnie miejsce, BKS już we Wrześni był górą (3:2), a do tego podopieczni Michala Masnego mieli za sobą cztery wygrane z rzędu.

W sobotę w hali Łuczniczka mecz zaczął się od wyrównanej gry, ale już od stanu 10:10 bydgoska drużyna zaczęła budować przewagę, a seta zamknęła zwycięstwem. W drugiej odsłonie sytuacja na boisku zupełnie się zmieniła - w połowie partii goście mieli niemal dwa razy więcej punktów. Przyjezdni do końca grali skoncentrowani i wyrównali stan meczu.

Wybici z rytmu siatkarze BKS po przerwie wrócili na boisko zmobilizowani do walki. W trzecim secie - podobnie jak na początku meczu - w początkowej fazie gra była wyrównana, a potem siatkarze Visły przejęli inicjatywę. Mecz zamknęli w czterech setach, nie pozwalając już rywalom na złapanie oddechu.

MVP tego meczu został Damian Wierzbicki, a bydgoszczanie dopisali kolejne trzy punkty do swojego dorobku.

BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ - KRISPOL WRZEŚNIA 3:1
Sety: 25:21, 19:25, 25:19, 25:19

22. kolejka Tauron 1. Ligi: Mickiewicz Kluczbork - Chrobry Głogów 0:3 (23:25, 21:25, 11:25), Avia Świdnik - Gwardia Wrocław 0:3 (21:25, 23:25, 15:25), Olimpia Sulęcin - Norwid Częstochowa 0:3 (15:25, 18:25, 19:25), BAS Białystok - Legia Warszawa 3:0 (25:18, 25:18, 25:17), MKS Będzin - Astra Nowa Sól 3:1 (25:19, 21:25, 25:20, 25:21), Lechia Tomaszów Maz. - KPS Siedlce 2:3(22:25, 23:25, 25:12, 25:15, 12:15), 27.03: SMS PZPS Spała - AZS AGH Kraków.