Spotkanie chórów miało się odbyć już wiosną, ale ze względu na pogrzeb Papieża termin przeniesiono na wrzesień. Po wspólnym odśpiewaniu "Barki" nastąpiła prezentacja chórów. Każdy miał półgodzinny program. Wystąpił najstarszy wiejski chór w Polsce "Orfeusz" ze Śliwic. W tym roku mija 131 rocznica jego powstania. W repertuarze "Orfeusz" ma czterogłosowe pieśni kościelne oraz polskie pieśni ludowe. Śpiewa na uroczystościach kościelnych, lokalnych oraz państwowych.
Po nim wystąpił chór parafialny "Lutnia" z Więcborka. Nieznana jest dokładna data jego powstania. Wiadomo jednak, że pierwsze wzmianki o jego istnieniu przy kościele parafialnym w Więcborku pochodzą z 1920 r. Wiadomo też, że został założony jako męski zespół śpiewaczy pod nazwą "Echo" przez ówczesnego proboszcza ks. Wilkowskiego i organistę o nazwisku Szulc. Chór liczył 80 osób. Obecnie - 35 osób. Być może starszy od niego jest chór kościelny "Cecylia" działający przy parafii św. Bartłomieja w Sępólnie. Pierwsze wzmianki pochodzą z roku 1893. Wśród 40 członków są osoby z ponad 50-letnim stażem chórzysty: Teresa Milachowska, Stanisław Posłoik i Stanisław Isbauer. Chór gospodarzy zaprezentował się jako ostatni. Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem "Gaude Mater".
_- Miłe to spotkanie. Nie chodzi o żadną rywalizację, ale o wymianą doświadczeń, wrażeń i radość śpiewania - _podkreślali zgodnie chórzyści ze Śliwic, Więcborka i Sępólna.
Bogu na chwałę
Tekst i fot. Lucyna Sztandera

"Barka , ulubiona pieśń papieża, w wykonaniu trzech chórów zainaugurowała krajeński przegląd chórów w domu kultury. Koncert poświęcono Janowi Pawłowi II.