Bójka w finale mistrzostw Polski par! Na podium żużlowcy z Gorzowa, Zielonej Góry i Grudziądza

Krzysztof Buczkowski zapewnił GKM drugi w historii medale w MPPK
Krzysztof Buczkowski zapewnił GKM drugi w historii medale w MPPK Michał Gaciarz
MrGarden GKM Grudziądz ma brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. Na tor wrócił Adrian Miedziński i został niesportowo zaatakowany przez Tomasza Jędrzejeka.

Grudziądzanie o medal walczyli do ostatniej serii. Rozpoczęli od zwycięstwa 5:1 z Get Well Toruń. Potem pomógł im Falubaz, odbierając punkty Betardowi Wrocław. W ostatnim biegu Krzysztof Buczkowski i Krystian Pieszczek musieli jedynie zremisować z duetem Orła Łodź. Bieg zakończył się pechową porażką 2:4 po defekcie Buczkowskiego. Inna sprawa, że nasz duet nie powinien pozwolić uciec ze startu Edrwadowi Mazurowi.

W tej sytuacji konieczny był bieg dodatkowy o brąz z Betardem. W starciu Buczkowskiego z Woźniakiem lepszy po świetnej walce na dystansie był ten pierwszy. W ten sposób GKM ma drugi medal w parach. Poprzedni, także brązowy, zdobyli w 2012 roku Norbert Kościuch, Paweł Staszek i Łukasz Cyran.

Torunianie wiosną zdobyli brąz w parach za sezon 2016, ale turniej w Ostrowie zaczęli fatalnie - od dwóch podwójnych porażek. Potem wygrali m.in. podwójnie z Orłem Łódź, ale na walkę o podium było za późno.

Adrian Miedziński w tym turnieju wrócił do ścigania po kontuzji i miesiącu przerwy. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w biegu 11. wyścigu, gdy "Miedziak" brał udział w kolizji z Szymonem Woźnikiem.

Zdenerwowany Tomasz Jędrzejak popchnął go na torze. Gest był niepotrzebny: sędzia nie dopatrzył się winy Miedzińskiego i dopuścił do jazdy czterech zawodników, a wrocławianin otrzymał czerwoną kartkę i za niesportowe został wykluczony do końca zawodów. Jeszcze w parkingu raz prowokował Miedzińskiego, pukając go w kask. Co jak się potem okazało, pozbawiło Betard miejsca na podium.

Stal Gorzów złoto wywalczyła zapewniła sobie w przedostatniej serii, pokonując podwójnie Falubaz Zielona Góra.

To one są ozdobą każdej rundy cyklu Grand Prix. Monster Girls - czyli piękne podprowadzające i towarzyszki najlepszych zawodników na każdym turnieju. Zobaczcie je na zdjęciach. Która podoba wam się najbardziej?