Brązowy Kask dla Leszna. Żużlowcy z Torunia i Grudziądza daleko

Złoty i Brązowy Kask rozdany, został jeszcze turniej o Srebrny Kask 6 sierpnia w Rawiczu. Sławomir Kowalski
Bartosz Smektała (Unia Leszno) wygrał Brązowy Kask, trofeum dla żużlowców do lat 19. Z naszego regionu najwyżej był torunianin Marcin Kościelski.

Turniej finałowy w Opolu zdominowali juniorzy z Leszna i Zielonej Góry. Zwycięzca nie przegrał żadnego wyścigu, drugi był Daniel Kaczmarek, który w tym sezonie został mistrzem Polski do lat 21.

Najlepszy zawodnik z naszego regionu zajął 13. miejsce. Marcin Kościelski i rezerwowy Igor Kopeć-Sobczyński z Get Well Toruń oraz Patryk Fajfer z MrGarden GKM Grudziądz zdołali zajmować najwyżej trzecie miejsca w poszczególnych wyścigach. Ten ostatni zajął miejsce Norberta Krakowiaka (Get Well), którego z finału wykluczył problemy zdrowotne.