Kapłan urodzony na Pojezierzu Brodnickim jest wybitną postacią polskiej emigracji we Francji. Przypomnijmy (za wikipedia.pl), że ks. Witold Kazimierz Lew Kiedrowski (pseudonimy wojenne: Jan Jasiński, Witold Kołodko, Witek, Kalew, Ks. Słoneczko, Żmigród) urodził się 16 kwietnia 1912 roku w Buku Pomorskim. Jest polskim duchownym katolickim, weteranem II wojny światowej, kapelanem, działaczem polonijnym i kombatanckim we Francji.
Ukończył gimnazjum w Brodnicy (lata 1922-1930), studiował w seminarium duchownym w Pelplinie. Święcenia kapłańskie otrzymał 15 czerwca 1935 r. z rąk ks. bpa Stanisława Okoniewskiego. W latach 1935-1938 był wikariuszem w Toruniu i Wąbrzeźnie, następnie (w latach 1938-1939) katechetą w Wąbrzeźnie. Rozpoczął studia zaoczne socjologii na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie, przerwane przez wybuch II wojny światowej.
Jeszcze w tym roku, 14 lipca w Paryżu, sędziwy 97-letni kapłan otrzymał najwyższe francuskie odznaczenie Krzyż Kawalerski Legii Honorowej z okazji święta narodowego Francji.