- Wykonawca wykonał prace niezgodnie ze sztuką budowlaną i przepisami prawa - mówi Magdalena Korpolak-Komorowska. - Niezgodne z dokumentacją projektowo-kosztorysową jest miedzy innymi konstrukcja dachu, ociepleń ścian.
5 maja po wykonaniu ekspertyz na terenie budowy, skierowano wniosek do Prokuratur Okręgowej we Włocławku o możliwości popełnienia przestępstwa.
Na placu budowy zostało do wykonania zostało jeszcze 40 procent prac. Na wykonanie ich potrzebne jest około 3-4 miesiące. Na razie ratusz nie ogłosił jednak przetargu na wykonanie tych prac.
We wrześniu w przedszkolu miała rozpocząć zajęcia setka maluchów. Ratusz zapewnia, że dla wszystkich dzieci znajda się miejsca w innych przedszkolach. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele urzędu miasta spotkali się z rodzicami i przedstawili im trzy rozwiązania. Maluchy będą mogły uczęszczać do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 1, Przedszkola Publicznego numer 32 lub Przedszkola Publicznego numer 13. O tym, gdzie maluchy będą kontynuować naukę zdecydują ich rodzice po konsultacjach. Niebawem na stronie internetowej ratusza pojawi się ankieta. .
Dotychczasowym realizatorem budowy przedszkola była – wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego – firma KBUD Krzysztof Łuksza z Prusic, z ceną brutto 5 973 000 zł. Urząd Miasta zgłosił sprawę budowy Przedszkola Publicznego nr 30 do prokuratury po ekspertyzie, która ujawniła wykonanie dotychczasowych prac niezgodnie z dokumentacją projektowo-kosztorysową i sztuką budowlaną.
O sprawie przeczytasz w środowym wydaniu Gazety Pomorskiej.
***
Pogoda na jutro, wideo: TVN Meteo Active/x-news