Budowlane Toruń wygrywają w Łodzi. W niedzielę finał?

W akcji Sandra Szczygioł
W akcji Sandra Szczygioł Sławomir Kowalski
Świetny mecz toruńskich siatkaarek. W Łodzi odrobiły straty we własnej hali i są blisko finału I ligi.

ŁKS Commercecon Łódź - Budowlani Toruń 1:3 (19:25, 25:20, 18:25, 16:25)

ŁKS: Filip, Wołoszyn, Suwińska, Sałyga, Jaszewska, Kubieniec, Szyjka (libero) oraz Wasiak i Stroińska
Budowlani: Pleśnierowicz, Szczygioł, Krzywicka, Bryda, Jaroszewicz, Ryznar, Bąkowska (libero) oraz Lewandowska

Po dwóch meczach w Toruniu był remis 1:1 i torunianki musiały wygrać choć raz, żeby przedłużyć szanse na finał I ligi. Cel osiągnęły już w sobotę. Po znakomitym meczu oddały rywalkom tylko jednego seta.
Torunianki, prowadzone przez doskonałą tego dnia Marlenę Plesnierowicz, z łatwością omijały blok ŁKS i były niemal bezbłędne w ataku. Po chwilowej zadyszce w drugiej partii, trzecia i czwarta należała do Budowlanych. Ostatniego seta przyjezdne rozpoczęły od 8:1.

Torunianki prowadzą 2:1 i w niedzielę mogą przypieczętować awans do finału.