Po zakończonej bez porażki rundzie zasadniczej torunianki dziś rozpoczynają walkę w fazie pucharowej. Na początek muszą potwierdzić prymat w grupie 3. Pierwszym rywalem w serii do trzech zwycięstw będzie Nike Ostrołęka. Potem w finale grupy Budowlani Budlex zmierza się ze zwycięzcą drugiej pary, na pewno będzie to zespół z Warszawy: AZS LSW lub AZS Politechnika.
- Nie będę udawał, że nie jesteśmy faworytem, ale takim trudno się gra w play off - przyznaje trener Mariusz Soja. - Rywalki z Ostrołęki przyjadą do nas na luzie, mogę sobie pozwolić na odważną grę i maksymalne ryzyko w każdym elemencie siatkówki.
Schody na drodze do I ligi rozpoczną się dopiero po zakończeniu rozgrywek w grupach. Wtedy czterech mistrzów zagra w turnieju finałowym, z którego dwie najlepsze drużyny wywalczą awans na zaplecze PlusLigi kobiet. To będzie już poważna siatkówka. W pozostałych trzech grupach znajdziemy przynajmniej 5-6 zespołów, które potencjałem nie ustępują Budowlanym Budlex.
W sobotę Budowlani Budlex zagrają z Nike o godz. 17.00, w niedzielę godzinę wcześniej. Oba mecze w hali ZS 28 na Skarpie. Trzeci mecz w Ostrołęce zaplanowano na 24 marca.
Czytaj e-wydanie »