Choć na obiekcie przy ul. Chełmińskiej, w którym jeszcze kilka lat temu działało kino „Helios”, wisi tabliczka z napisem: „Budynek grozi zawaleniem”, lokatorów w nim nie brakuje. Noclegownię urządzili sobie tutaj... bezdomni. Skarżą się na nich mieszkańcy okolicznych bloków.
- W końcu puszczą z dymem ten budynek! - podkreśla nasz Czytelnik, który mieszka w pobliżu byłego kina.
- Wiemy o tym, że bezdomni przebywają w tym budynku. Strażnicy regularnie tam zaglądają i proszą ich o jego opuszczenie. Za jakiś czas jednak wracają - podkreśla Jan Przeczewski, komendant straży miejskiej.
Mimo że okna i drzwi budynku są zabezpieczone, bezdomni bez trudu dostają się do środka. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niedługo w tym miejscu zapanuje porządek. W maju nowym właścicielem obiektu została toruńska firma Mrozowscy i planuje ona wyburzenie budynku.
- To jedyne rozwiązanie, obiekt jest bowiem w takim stanie, że jego remont nie wchodzi w grę - podkreśla Artur Smarszcz z firmy Mrozowscy.
Artur Smarszcz twierdzi, że pierwsze prace rozbiórkowe mogą rozpocząć się jeszcze w czerwcu. - Rozmawialiśmy już na ten temat z firmami, które zajmują się wykonywaniem podobnych robót. Ruszą one po załatwieniu wszystkich formalności - dodaje Artur Smarszcz.
Zobacz również: Trwa rekrutacja do toruńskich szkół wyższych
Wstępny plan zakłada, że w miejscu dawnego kina zostanie postawiony budynek mieszkalny. - Jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach tej inwestycji - dodaje Artur Smarszcz.
Przypomnijmy, że kino „Helios” w budynku przy ulicy Chełmińskiej działało do 2012 r. Dziś jedynym kinem w naszym mieście jest sieciówka „Helios” znajdująca się w domu handlowym Alfa.