Oceną objęto lecznictwo szpitalne, ambulatoryjne, rehabilitację oraz diagnostykę obrazową i laboratoryjną. Procedura certyfikacyjna potwierdziła, że lecznica wdrożyła system zarządzania jakością zgodny z normą i skutecznie ją realizuje.
- Cieszy nas bardzo uzyskany certyfikat, bo pochodzi od kogoś, kto nie jest zupełnie zainteresowany tym, by wystawiać nam laurki. Na dobre oceny bez pokrycia nie ma tu miejsca - mówi dr n. med. Krzysztof Motyl, z-ca dyr. ds. lecznictwa.
Co oznacza dla pacjentów uzyskany przez szpital certyfikat? - Teraz chory, który trafia do naszej lecznicy wie, że opiekujący się nim lekarze potrafią robić to, czego on od nich oczekuje. Wie także, że wszyscy pracujący tu medycy mają prawo wykonywania zawodu. I wie również, że komfort jego leczenia zależy także od rzetelnej pracy osób sprzątających oddziały. Dobra jakość ich pracy sprawia, że nie ma zakażeń na sali operacyjnej - podkreśla dr Motyl.
Zmiany zachodzące w szpitalu miejskim - rzec można - widać gołym okien. Trwa remont elewacji budynków, niebawem placówka wzbogaci się o najnowocześniejszy tomograf komputerowy.
Z okazji wręczenia certyfikatu (odbyło się 26 marca) szefowie konkurencyjnych lecznic życzyli Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu, by "nadal rósł w siłę", "by utrzymał tempo zmian i nieustannie potwierdzał jakość".