Oficjalnie ratusz nie ogłosił jeszcze trzeciej edycji "Bydgoskich Autografów". To jednak nie powód, by rezygnować z udziału w plebiscycie. Każdy z Państwa może wytypować swojego kandydata (lub kandydatów).
Czasu jest sporo, bo propozycje można zgłaszać do połowy września. Jednak z uwagi na wakacyjną porę warto zrobić to jak najszybciej.
Kto nie zdąży teraz, bo się właśnie pakuje, może wypełnić specjalny formularz, siedząc z laptopem na plaży, czy pływając jachtem po jeziorze. Formularz dostępny jest w internecie (www.bydgoszcz.pl/miasto/poznaj_miasto/Bydgoskie_Autografy). Można oczywiście wysłać pocztą, adresując na Wydział Organizacyjny, Wydział Obsługi Urzędu lub Kancelarię Prezydenta w UM. Oprócz nazwiska trzeba uzasadnić przyznanie wyróżnienia.
"Bydgoskiego Autografy" to forma wyróżnienia osób żyjących, szczególnie zasłużonych dla budowania dobrego imienia Bydgoszczy w Polsce Europie i świecie. Pomysł, by specjalnymi tablicami, umieszczonymi w nawierzchni ul. Długiej, honorować "ambasadorów" Bydgoszczy zrodził się w 2007 r. Na pierwszych pięciu tablicach pojawiły się nazwiska: Ireny Szewińskiej, Jerzego Hoffmana, Rafała Blechacza, Adama Sowy i Zbigniewa Bońka.
19 marca 2008 r., z okazji obchodów 27. rocznicy Bydgoskiego Marca, swój autograf, jako wyróżnienie specjalne, złożył b. prezydent Lech Wałęsa.
W ubiegłym roku autografy odsłonili: Tomasz Gollob, Kazimierz Karabasz, Edmund Obiała i Katarzyna Popowa-Zydroń.
Zgodnie z regulaminem Kapituła "Bydgoskich Autografów" wybiera od jednego do trzech kandydatów, spośród zgłoszonych osób. Odsłonięcie tablic, z udziałem wyróżnionych, odbywa się 6 grudnia.