Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz. Zmiany w przyznawaniu świadczeń za pomoc uchodźcom z Ukrainy

OPRAC.:
Maciej Czerniak
Maciej Czerniak
Wnioski można składać na Osiedlu Leśnym przy ul. Czerkaskiej 22, w dziale pomocy środowiskowej nr 1 (w godz. 7.30 – 13.30), w Fordonie, przy ul. Porazińskiej 9, w dziale pomocy środowiskowej nr 4 (w godz. 7.30 – 13.30), w Śródmieściu, przy ul. Ogrodowej 9
Wnioski można składać na Osiedlu Leśnym przy ul. Czerkaskiej 22, w dziale pomocy środowiskowej nr 1 (w godz. 7.30 – 13.30), w Fordonie, przy ul. Porazińskiej 9, w dziale pomocy środowiskowej nr 4 (w godz. 7.30 – 13.30), w Śródmieściu, przy ul. Ogrodowej 9 Dariusz Bloch
Okres na jaki przysługuje świadczenie, wynosi obecnie 120 dni. Zmienił się także wniosek składany do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przez mieszkańców Bydgoszczy przyjmujących pod swój dach uchodźców.

Zobacz wideo: Ukrainki uporządkowały ogród zoologiczny w Bydgoszczy

od 16 lat

Bydgoszczanie, którzy zdecydowali się przyjąć pod swój dach uchodźcę z Ukrainy, mogą ubiegać się o wypłatę 40 zł dziennie na osobę. Wnioski można składać w trzech punktach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do tej pory wypłacono bydgoszczanom 692 tys. zł finansowego wsparcia.

W związku ze zmianą rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 29 kwietnia 2022 r. (poz. 941) aktualizacji uległa forma wniosku oraz załącznika (Karty osoby przyjętej do zakwaterowania).

To Cię może też zainteresować

- W ramach przeprowadzonej nowelizacji wydłużony został także okres, na jaki przysługuje świadczenie z 60 do 120 dni - informuje bydgoski ratusz. - Identyfikacja obywateli Ukrainy może nastąpić jedynie w oparciu o numer PESEL. Prosimy o stosowanie nowej formy wniosków składanych po 29 kwietnia tego roku. Dodatkowo do składanego wniosku należy pobrać, wypełnić i dołączyć "Załącznik nr 2 do wniosku".

Gdzie w Bydgoszczy można składać wnioski?

Można to zrobić od poniedziałku do piątku w trzech punktach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - na Osiedlu Leśnym przy ul. Czerkaskiej 22, w dziale pomocy środowiskowej nr 1 (w godz. 7.30 – 13.30), w Fordonie, przy ul. Porazińskiej 9, w dziale pomocy środowiskowej nr 4 (w godz. 7.30 – 13.30), w Śródmieściu, przy ul. Ogrodowej 9 (w godz. 7.30 – 20).

Wnioski można składać bez wychodzenia z domu za pośrednictwem platformy e-PUAP: /MopsBydgoszcz/SkrytkaESP

Przypominamy, że przy składaniu wniosku potrzebne jest: imię i nazwisko, PESEL lub NIP składającego wniosek, numery PESEL osób, które znalazły schronienie w prywatnych lokalach. Trzeba też wskazać okres zakwaterowania oraz liczby przyjętych osób i adresu pobytu. Wnioski są weryfikowane przez MOPS.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska