Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit w Kruszwicy będzie rozbudowane. Powstanie tam kino

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Tak może prezentować się budynek „Ziemowita” po rozbudowie. Władze Kruszwicy chcą, by wyłoniona w przetargu firma wykonała prace w formule zaprojektuj i wybuduj
Tak może prezentować się budynek „Ziemowita” po rozbudowie. Władze Kruszwicy chcą, by wyłoniona w przetargu firma wykonała prace w formule zaprojektuj i wybuduj Nadesłane/Urząd Miasta w Kruszwicy
W Kruszwicy znów będzie kino. Nowoczesna sala powstanie w ramach rozbudowy budynku Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit”.

- To ważna chwila. Można powiedzieć, że przywracamy Kruszwicy kino, ponieważ ostatni film wyświetlony został tutaj ponad 20 lat temu. Kino w naszym mieście to nie tylko moje marzenie, ale także większości społeczności lokalnej. Ponadto podczas rozbudowy „Ziemowita” stworzone zostaną warunki do funkcjonowania sekcji teatralnej i wystawiania spektakli -mówi burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Zadanie pod nazwą „Rozbudowa budynku użyteczności publicznej Centrum Kultury i Sportu Ziemowit w Kruszwicy” dofinansowane zostanie środkami z 8. edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Kwota, którą zabezpieczono dla Kruszwicy na ten cel jest spora. Mowa bowiem o 8 milionach złotych.

- Przedmiotem projektu polegającego na rozbudowie „Ziemowita” jest stworzenie nowoczesnej infrastruktury kulturalnej, spełniającej obecne standardy stawiane instytucjom kultury - słyszymy w kruszwickim Urzędzie Miasta.

Zaplanowane w ramach projektu prace będą związane z remontem i rozbudową budynku Centrum Kultury i Sportu w Kruszwicy o dodatkowe pomieszczenia. W ich wyniku nastąpi dostosowanie obiektu do obecnych wymogów technicznych, przeciwpożarowych i sanitarnych. Budynek zostanie zaopatrzony w odpowiednią wentylację, zyska klimatyzację oraz salę kinową, a po rozbudowie także drugą kondygnację z pomieszczeniami biurowymi oraz salą konferencyjną, dzięki czemu stanie się bardziej funkcjonalny.

- Realizacja inwestycji wpłynie na poszerzenie i poprawę jakości oferty kulturalnej, a także poprawę dostępności usług w dziedzinie kultury i edukacji. Poprzez zastosowane rozwiązania dla osób niepełnosprawnych nastąpi likwidacja barier architektonicznych, co przełoży się na zmniejszenie wykluczenia kulturowego i społecznego - dodają kruszwiccy urzędnicy.

Przypominają też, że obecnie przygotowywany jest program funkcjonalno-użytkowy, a w najbliższym czasie gmina Kruszwica ogłosi przetarg na realizację rozbudowy „Ziemowita” w formule zaprojektuj i wybuduj.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska