Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chcesz publicznie na sesji wypowiedzieć się w temacie związanym z życiem w powiecie? Zbierz 150 podpisów i wchodź na mównicę

Agata Kozicka
Agata Kozicka
Starostwo powiatowe zaprasza do udziału w dyskusji o powiecie świeckim
Starostwo powiatowe zaprasza do udziału w dyskusji o powiecie świeckim www.csw.pl
Szansa, żeby wypowiedzieć się publicznie z mównicy podczas sesji powiatu świeckiego, będzie już 24 czerwca. Kazdy, kto zbierze 150 podpisów mieszkańców powiatu, może zgłosić się do 23 czerwca i następnego dnia wystąpić na sesji.

Ustawodawca od ubiegłego już rok daje mieszkańcom gmin i powiatów raz do roku szansę, by podczas sesji, bez ograniczeń czasowych, wyjść na mównice i wypowiedzieć się na tematy związane z życiem w danym miejscu.

Aby to zrobić musi zebrać określoną liczbę podpisów, zależną od liczebności gminy lub powiatu. W przypadku powiatu świeckiego jest wymóg 150 podpisów.

Taka szansa jest raz do roku, podczas sesji, kiedy zaplanowano debatę nad raportem o stanie powiatu.

W ubiegłym roku, jak dowiedzieliśmy się od przewodniczącego rady powiatu Adama Knapika, nie zgłosił się nikt z wymaganą liczbą podpisów, kto by wypowiedział się na sesji. Może będą chętni w tym roku.

W gminie Świecie w ubiegłym roku aż dwie chętne mieszkanki wzięły udział w dyskusji podczas sesji

- Chętni, by - bez ograniczenia czasowego - wypowiedzieć się na temat związany z życiem powiatu. Czy to będą drzewa, ochrona środowiska, kultura, drogi, prawa gejów, oświata, gospodarka, czy problemy seniorów, to zależy od mieszkańca. Ten jeden raz w roku mają możliwość uczestniczyć w sesji nie tylko jako obserwatorzy, ale też jako mówcy - zaznacza Adam Knapik.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos składa do Przewodniczącego Rady Powiatu pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 150 mieszkańców powiatu. Zgłoszenie należy złożyć w Starostwie Powiatowym w Świeciu ul. Generała Hallera 9, 86-100 Świecie, II piętro, pok. 311, godziny pracy urzędu: 7.30 – 15.30 najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie powiatu tj. do 23 czerwca 2020 r.

Formularz zgłoszenia wraz z listą poparcia są do odbioru w Biurze Rady Powiatu lub na stronie internetowej www.csw.pl w zakładce aktualności lub na Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Świeciu bip.csw.pl.

Debatę nad Raportem o stanie Powiatu Świeckiego zaplanowano na sesji 24 czerwca 2020 r. o godz. 13.00

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska