https://pomorska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Chełmińscy policjanci zatrzymali nieletnich włamywaczy

Monika Smól
Śledczy postawili zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem. Dwaj nieletni odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym, natomiast trzeci ze sprawców odpowie jako dorosły
Śledczy postawili zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem. Dwaj nieletni odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym, natomiast trzeci ze sprawców odpowie jako dorosły
Policjanci ujęli trzech sprawców kradzieży, którzy w lipcu włamali się do budynku jednego z chełmińskich przedsiębiorstw, a następnie ukradli kasetkę z pieniędzmi.

Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 20

od 16 lat

Przypomnijmy, 12 lipca br. policjanci z Chełmna otrzymali zgłoszenie, dotyczące włamania do budynku jednego z chełmińskich przedsiębiorstw. Właściciel poinformował mundurowych, że w jednym z okien jest wybita szyba, a z jego pomieszczenia zginęła kasetka z pieniędzmi w kwocie 30 tys. złotych i kartą bankomatową.

- Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, a następnie, przez kilka tygodni, prowadzili czynności zmierzające do zatrzymania sprawców kradzieży - informuje podkom. Tomasz Zieliński, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili odpowiedzialnych za to włamanie. 29 sierpnia 2022 mundurowi zatrzymali trzy osoby, z których dwaj to 16-latkowie, natomiast trzeci to 24-latek. Okazało się, że jednym ze sprawców jest nieletni odbywający w tym zakładzie praktyki zawodowe.

Sprawcy, którzy w chwili popełnienia przestępstwa mieli 16 lat, za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

- Śledczy postawili zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem - dodaje podkom. Tomasz Zieliński. - Dwaj nieletni odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym, natomiast trzeci ze sprawców odpowie jako dorosły. Temu ostatniemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska