Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chełmno. Wielkanocny konkurs na najpiękniejszą pisankę

Monika Smól
fot. sxc
Chełmiński Dom Kultury po raz jedenasty zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza pisanka".

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Jego celem jest propagowanie folkloru poprzez popularyzację twórczości własnej związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, kultywowanie tradycji wielkanocnych.

- To okazja do zapoznania się z technikami zdobienia i malowania jaj, rozwijania i kształtowanie wyobraźni plastycznej, ocalenia od zapomnienia typowych form twórczości ludowej - podkreśla Janusz Napora, dyrektor ChDK. - Technika zdobienia jaj jest dowolna. Każdy uczestnik konkursu winien wykonać pisankę w dowolnej technice. Zdobimy tylko wydmuszki. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia.

Każdy eksponat musi być opatrzony metryczką, na której uczestnik podaje: imię, nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, telefon, nazwę i dokładny adres swój lub placówki patronującej, numer telefonu.

Konkurs odbywa się z podziałem na cztery kategorie wiekowe: od 6 - 9 lat, od 10 - 12 lat, 13 - 15 lat, 16 i więcej.

Dla laureatów trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej przewidziano dyplomy i upominki. O przyznaniu nagród zdecyduje komisja konkursowa. Prace zbiorowe mogą wziąć udział w wystawie pokonkursowej, ale nie będą podlegały ocenie jury.

Prace należy dostarczać do środy, 25 marca do siedziby organizatora - CHDK.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 4 kwietnia, o godz. 13, w Muzeum Ziemi Chełmińskiej. Natomiast ekspozycję pokonkursową będzie można oglądać do 13 kwietnia.

- Konkurs przeprowadzony zostanie już po raz jedenasty - podkreśla dyrektor Napora. -Z roku na rok wzrasta zainteresowanie tym przedsięwzięciem wśród lokalnej społeczności. Od początku istnienia konkursu podczas uroczystości rozdania nagród towarzyszy jej koncert muzyki ludowej w wykonaniu kapeli Zespołu Pieśni i Tańca "Pomorze". Co roku przyznawane są nagrody, które wręczają przez przedstawiciele władz miasta i instytucji kultury. Z roku na rok są one coraz bardziej atrakcyjne. Dodatkowym, ciekawym elementem podsumowującym wielkanocny konkurs, jest krótka prelekcja na temat historii pisanki na świecie i w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska