sportowy24
  Chłopcy z SP 1 z Więcborka mają marzenie zagrać na Stadionie...

  Chłopcy z SP 1 z Więcborka mają marzenie zagrać na Stadionie Narodowym

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Młodzi piłkarze z SP w Więcborku wygralui turniej powiatowy "Z podwórka na stadion"
  1/83

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Monika Smól

  Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Więcborku wygrali powiatowy turniej „Z Podwórka na Stadion”. Już myślą o kolejnym, a ich marzeniem jest awans do finału i gra na Stadionie Narodowym w Warszawie.
  Do turnieju 12-latków rozgrywanego w Sępólnie Krajeńskim zgłosiły się trzy zespoły: SP Zboże, SP Jastrzębiec i SP Więcbork.

  - Nie było eliminacji gminnych, ponieważ zgłosiły się tylko trzy drużyny - mówi Bartosz Burkiewicz, koordynator powiatowy. - Z tego powodu zdecydowaliśmy się rozegrać turniejem każdy z każdym. Każda drużyna mogła zgłosić po dziesięciu zawodników. Grać mogło pięciu plus bramkarz - wyjaśniał zasady.

  Chłopcy z Więcborka górowali nad rówieśnikami i pewnie wygrali oba mecze. Najpierw pokonali SP Zboże 4:1, a potem zwyciężyli SP Jastrzębiec 8:2. W trzecim spotkaniu SP Jastrzębiec pokonał SP Zboże 2:0.

  Po turnieju chłopcy z Więcborka nie kryli radości i awansu do kolejnego etapu turnieju. Ich marzeniem są kolejne zwycięstwa i awans do finału imprezy, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

  - Zazwyczaj gram w obronie - zdradził Mateusz Paterek ze zwycięskiej ekipy. - Mój starszy o trzy lata brat wciągnął mnie do uprawiania piłki nożnej. On teraz gra w Gromie (klub z piątej ligi - przyp. red.). W sumie nasi rodzice też są aktywni sportowo. Mojego tatę trenował dziadek, a tata nas. Próbujemy różnych dyscyplin. Z tatą często chodzę na siłownię, bo on jest trenerem zawodników w podnoszeniu ciężarów. Mama też podnosiła ciężary i jej zdjęcie wisi w liceum w Więcborku. Moim piłkarskim idolem jest RobertLewandowski. W styczniu kończę jedenaście lat i wszystko przede mną - dodaje Mateusz.

  Zobacz galerię

  - To jest ciekawa grupa chłopców - mówi Michał Słoma, opiekun zespołu. - Trenujemy razem drugi rok. Prócz zajęć z wychowania fizycznego chłopcy uczestniczą w SKS. To są kolejne dwie godziny w tygodniu. Część z nich trenuje także w Gromie, gdzie mają kolejne dwa treningi. Trochę tych godzin się uzbierało. Jednak jest efekt. Przed rokiem w Tymbarku odpadliśmy już po pierwszym turnieju, teraz dwie pewne wygrane i awans. Wtedy byliśmy młodsi od pozostałych drużyn, a rok różnicy na tym sczeblu rywalizacji to bardzo dużo. Chłopcy dużo więdzą o turnieju, a cześć z nich była nawet na finale w Warszawie, ale jako kibice. Teraz marzy się nam awans i gra na Stadionie Narodowym. Oni są bardzo świadomi i sumienni, dlatego jestem o nich spokojny - dodaje.

  Chociaż chłopcy z pozostałych drużyn byli niepocieszeni, że nie uda się im spełnić marzenia i zagrać w stolicy, to przekonywali, że dalej będą uprawiać piłkę nożną i podnosić swoje umiejętności.

  - Mój ulubiony piłkarz to Crostiano Ronaldo. Dlaczego? Bo strzela dużo bramek. Chciałbym kiedyś zrobić taką karierę, jak on - mówi Daniel Sperka z SP Zboże. - W piłkę z kolegami gram od zerówki. Pierwszy raz na boisko zabrał mnie mój starszy o cztery lata brat. On też gra w piłkę. I od początku mnie tym zaraził i spodobało mi się. Uprawiam te dyscyplinę również w szkole - wyjaśnia.

  - Bardzo lubię piłkę nożną, ale rola kapitana jest męcząca - twierdzi Paweł Adamczak z SP Zboże i kapitan drużyny. - Musi zarządzać zespołem, rozwiązywać wszystkie konflikty, czasem zaatakować a czasem bronić kolegów. W piłkę gram od siedmiu lat. Mój tata też kopał, młodszy brat również. Ja chodzę do szóstej klasy, trenuje w szkole na lekcjach, ale też w szkółce Krajny. Jestem pomocnikiem, ale dobrze czuję się również w bramce. Mój idol to Cristiano Ronaldo - wyjaśnia.

  Wiosną walka znowu nabierze rumieńców. Stawka będzie niezwykle wysoka: awans do turnieju finałowego. Emocji na pewno nie zabraknie. Finał 2 maja w Warszawie na Stadionie Narodowym.

  SP 1 Więcbork: Konrad Gruszczyński, Marzebt Hakobjan, Jakub Kiedrowski, Kacper Kulawik, Norbert Kulawik, Bartosz Mazurek, Jakub Nita, Adrian Piekut, Maksymilian Polan. Opiekun Michał Słoma.

  SP Jastrzębiec: Wiktor Bala, Krzysztof Fedder, Kamil Fifielski, Nikodem Adam Grochowski, Fabian Kujawa, Cyprian Mróz, Wiktor Niemczewski, Wojciech Pasternacki, Damian Sperka, Wiktor Szulc.

  SP Zboże: Paweł Adamczak, Jakub Chmarzyński, Igor Grzeszczak, Bartosz Kienast, Szymon Powroźnik, Bartosz Rybarczyk, Jakub Zapalski. Opiekun Eugeniusz Pankanin.

  Zobacz galerię

  DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  To warto zobaczyć

  „Kosmiczne” biura Orange Polska

  „Kosmiczne” biura Orange Polska