https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chociaż zima przyszła na krótko, uchwycili w kadrze jej piękno

Małgorzata Chojnicka
nagrodę Agnieszce Lewińskiej wręcza dyrektorka Aneta Falkowska
nagrodę Agnieszce Lewińskiej wręcza dyrektorka Aneta Falkowska Małgorzata Chojnicka
Ośrodek Kultury Gminy Kikół zorganizował konkurs fotograficzny „Zima w gminie Kikół”. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, bo nadesłano ponad 40 prac. Jury nie miało łatwego zadania z wyłonieniem zwycięzców. W piątek wręczono nagrody, których zakup został wcześniej skonsultowany z samymi zainteresowanymi.

Ośrodek Kultury Gminy Kikół zorganizował konkurs fotograficzny „Zima w gminie Kikół”. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, bo nadesłano ponad 40 prac. Jury nie miało łatwego zadania z wyłonieniem zwycięzców. W piątek wręczono nagrody, których zakup został wcześniej skonsultowany z samymi zainteresowanymi.

Ośrodek Kultury Gminy Kikół zorganizował konkurs fotograficzny „Zima w gminie Kikół”.
- Zadanie konkursowe polegało na pokazaniu malowniczego zakątka gminy w zimowej scenerii - mówi Aneta Falkowska, dyrektorka Ośrodka Kultury Gminy Kikół. - Odzew był duży, bo nadesłano ponad 40 prac i nie było łatwo wybrać najlepsze fotografie.
Wygrała Agnieszka Lewińska za zdjęcia „Widoki znad jeziora Moszczonne”. - W Moszczonnem są tak piękne widoki, że czasami nawet nie muszę wychodzić z domu, by zrobić zdjęcie – mówi Agnieszka Lewińska. – Mieszkamy tu od pięciu lat, bo uciekliśmy z Warszawy od wielkomiejskiego zgiełku i tego strasznego pędu życia. Fotografia jest moim hobby, ale w tej materii jestem amatorką. Robię bardzo dużo zdjęć i wybieram, moim zdaniem, najlepsze. Wygrana w konkursie jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem, tym większym, że jeszcze niczego w życiu nie wygrałam. Bardzo się cieszę.
Drugie miejsce przyznano Natalii Stańczyk z Bielicy za zdjęcia „Zimowa aura nad jeziorem Sumińskim”. Pani Natalia studiuje finanse i rachunkowość na UMK w Toruniu, a jej hobby jest fotografia. - Fotografią interesuję się od wielu lat – zdradza Natalia Stańczyk. – Praktycznie nie ruszam się bez aparatu, bo zawsze może się pojawić okazja na dobre zdjęcie. Najbardziej lubię plenery zimowe i chwytałam tegoroczną zimę. W ubiegłym roku przecież w ogóle nie było śniegu. Sukces w tym konkursie jest dla mnie miłą niespodzianką, a uwieczniłam w kadrze widok na zimowe Jezioro Sumińskie.
Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Boniecka z Trutowa za zdjęcia „Lubianka skuta lodem”. Ona uchwyciła maleńką rzeczkę, która była skuta lodem. O taki widok teraz naprawdę trudno.
- Na zdjęciach zatrzymuję ulotność chwili i dlatego często robię je telefonem komórkowym – zdradza Aleksandra Boniecka z Trutowa. – Podczas spacerów z psem spotykam takie widoki, że po prostu muszę je uchwycić.

Wyróżniono Dorotę Burczyńską, Adama Falkowskiego, Fabiana Jendrzejewskiego, Mateusza Sławkowskiego i Fabiana Znanieckiego.
Przed zakupem nagród organizatorzy skonsultowali z zainteresowanymi, co chcieliby otrzymać. I tak zwyciężczyni poprosiła o odkurzacz przemysłowy, który bardzo się jej przyda. A przecież chodzi o to, by nagroda naprawdę była użyteczna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska