W grupie broni białej i drzewcowej zobaczyć można oszczep myśliwski, liczną grupę kordelasów i noże. Mało znanymi, lecz niezwykle ciekawymi obiektami są miecze myśliwskie, zwane również świńskimi mieczami, przy pomocy których w XV-XVII w. polowano na dziki, niedźwiedzie czy jelenie.
Wśród kilkunastu prezentowanych na ekspozycji kordelasów znajduje się także ten, który był
własnością marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Na wystawie prezentowana jest także arbaleta, czyli kusza do strzelania kulkami. Pokazano również kilkadziesiąt egzemplarzy broni palnej, obrazujących rozmaite typy zamków i ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych. W tej grupie na uwagę zasługują siedemnastowieczne arkebuzy z zamkiem kołowym, strzelba z zamkiem skałkowym i lufą zdobioną złoconym ornamentem czy też sztucer powtarzalny Winchester, model 1895.
W grupie broni kombinowanej i nietypowej zaprezentowano m.in. kordelas połączony z krócicą skałkową, sześciolufową, krótką strzelbę na dziki czy strzelbę ukrytą w myśliwskiej lasce.
Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów: Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum w Stargardzie Szczecińskim, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Historyczno-
Etnograficznego w Chojnicach oraz kolekcji prywatnych. Wystawę można oglądać w Bramie Człuchowskiej do końca października.
Autorem scenariusza oraz ekspozycji jest Marcin Synak - szef Działu Historii w Muzeum Historyczno-Etnograficznym w Chojnicach.