Dwa zwycięskie zespoły z Chojnic - z II LO i z Gimnazjum w ZS nr 7, które w Gdańsku wygrały ogólnopolskie eliminacje konkursu Odyseja umysłu, już w środę wylatują do USA. Czeka ich najważniejsza próba - światowe finały!
Nic dziwnego, że emocje są wielkie, a pakowanie się dostarcza nadzwyczajnych wrażeń, bo trzeba elementy scenografii do przedstawień, które będą prezentowane w Stanach, upchnąć do walizek. A żadna z nich nie może ważyć więcej niż 28 kg. Od czego jednak są kreatywne umysły. - Jedną z maszyn przecięliśmy na pół - śmieje się Marcin Szopiński, trener drużyny z II LO, który mimo szaleństwa z maturami, musi znaleźć czas także na szlifowanie przedstawienia na kolejny etap konkursu w Stanach.
Odyseusze wykazali się inwencją, by zdobyć pieniądze na podróż za wielką wodę. Nie poskąpiły im wsparcia miasto, powiat i gmina Chojnice. Ale też Chojnickie Studio Rapsodyczne i teatr z ALO wystawiły dla nich spektakle, z których zebrano 3 tys. zł. Zbierali też pieniądze w sklepie Carrefour. Byli bardzo pozytywnie zaskoczeni, że ludzie tak miło reagują na ich zbiórkę.
- Wiedzieli, o co chodzi, gratulowali nam i chcieli przekazać chociaż grosik - mówi Szopiński. - To było fantastyczne!
Brakujące fundusze uzupełnią rodzice odyseuszy, bardzo dumni z ich sukcesu. Jutro odbiór paszportów, w środę wylot. A powrót 7 czerwca.
Czytaj e-wydanie »