Stowarzyszenie Arcana Historii dostało egzemplarz książki za darmo od polskiego wydawcy do recenzji. - Jest to dla nas wyróżnieniem, a jednocześnie zobowiązaniem do poważnego potraktowania tak nośnego ostatnio tematu - mówi Marcin Wałdoch, który jest prezesem stowarzyszenia.
On też będzie wykładowcą 9 grudnia. - Wykład ma na celu ukazanie pracy Georga Friedmana, w świetle politologii zgodnie z dotychczasowym dorobkiem znawców nauki o cywilizacji, geopolityki i stosunków międzynarodowych - mówi Wałdoch.
Zajął się książką, bo jest dość kontrowersyjna - głosi m.in teorię o wzmocnieniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej aż do pozycji mocarstwa. - Uważam, że warto podejść do treści jak najbardziej poważnie, podobnie jak do samego Georga Friedmana - mówi Wałdoch.
Spojrzy na sprawę z punktu widzenia krytyki naukowej, a przede wszystkim politologii. Będzie też próba odpowiedzi na pytania: jaki to gatunek książki - polityczne science-fiction czy rzetelne dzieło naukowe? Jakie metody stosuje nauka o polityce, żeby "przewidywać przyszłość"? Jak Polska może stać się mocarstwem?
Wszyscy zainteresowani mogą przyjść do Wszechnicy Chojnickiej. Mamy też informację, że to pierwszy wykład z cyklu "Środowe spotkania z nauką", jaki planują w najbliższym czasie członkowie Arcan Historii.