Chojniczanka Chojnice mistrzem jesieni!

olo)
Chojniczanka znokautowała wczoraj u siebie trzeci przed tą kolejką w tabeli Orkan Rumia i wywalczyła pierwsze miejsce w rundzie jesiennej w III lidze.

16. Darzbór Szczecinek 14 12 16-26

Goście kończyli mecz w dziewiątkę, bo nie wytrzymali ciśnienia. Piłkarze gości skupili się na wyzywaniu wszystkich - piłkarzy z Chojnic, dziennikarzy, sędziów. I mimo że w piłkę potrafią grać, co w tym meczu pokazali, to nie mieli szans grając - z własnej winy - w dziewięciu.

Piłkarze Orkana mogą mieć pretensje do sędziego tylko za jego pierwszą decyzję w tym meczu, bo karnego na pewno nie było. Sędzia dał się oszukać Tomaszowi Pestce i gwizdnął "wapno", a na bramkę zamienił to Sławomir Ziemak. Od 20. min. piłkarze gości skupili się na wyzywaniu, kopaniu, faulowaniu, a nie na graniu w piłkę. W ciągu dwóch minut sędzia usunął z boiska dwóch piłkarzy gości - za ewidentny i złośliwy faul oraz dyskusje i wyzwiska. Po tym posypały się żółte kartoniki, a trenerzy Orkana zostali wysłani na trybuny. Mimo przewagi dwóch graczy Chojniczanka przez kolejne 20 minut nie potrafiła wykorzystać żadnej okazji.

Najlepszą w doliczonym czasie gry zmarnował Patryk Kaszczyszyn, pudłując w sytuacji sam na sam.
Na początku drugiej połowy goście pokazali, że potrafią grać w piłkę, bo zarówno indywidualnymi akcjami, jak i zespołową grą, potrafili mijać naszych zawodników i stwarzać zagrożenie. Chojniczanka jednak z każdą minutą zaczęła groźniej kontrować i wypunktowała rywala, a nawet znokautowała, bo wygrała aż 6:1. Kolejne bramki strzelali: Kaszczyszyn w 55. min., z główki Fabich w 61. min., po indywidualnej akcji Pestka w 68. min. i pięknym strzałem zza pola karnego Steinborn w 89 min. Gości dobił Andrzej Borowski w doliczonym czasie gry, kładąc obrońców i bramkarza na murawie. Goście trafili raz przy stanie 4:0.
W ostatnim meczu Chojniczanka zagra w Kartuzach z wiceliderem Cartusią.

Wyniki: Kotwica Kołobrzeg - Chemik Police 3:1, Gryf Wejherowo - Rega Trzebiatów 1:1, Dąb Dębno - Cartusia Kartuzy 2:2, Chojniczanka - Orkan Rumia 6:1, Piast Choszczno - Gryf 95 Słupsk 4:1, Darzbór Szczecinek - Astra Ustronie Morskie 2:2, Bytovia Bytów - Błękitni Stargard Szczeciński 6:1, Energetyk Gryfino - Kaszubia Kościerzyna 2:2.